Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5997 miejsce

Rekonstrukcja walk na linii Strońsko-Beleń-Zagórzyce [Zdjęcia]

Współautorzy: Jarosław Stanioch

4 września o godz. 17 na polach w miejscowości Beleń koło Zduńskiej Woli, odbyła się rekonstrukcja "Walk obronnych na linii Strońsko-Beleń-Zagórzyce z września 1939 r.". Inscenizacji przyglądali się licznie przybyli widzowie. W rozmowie z Jakubem z gimnazjum z Sieradza usłyszałem, że: "Jest to bardzo nietypowa lekcja, ale jest ona bardzo potrzebna abyśmy, my młodzi nie zapomnieli o naszej historii".

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jeszcze chwila relaksu. Fot. Piotr Andrzejak
Jeszcze chwila relaksu. Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dla chętnych podaje link do filmy nakręconego przez Sieradzką Telewizję Regionalną: http://www.youtube.com/watch?v=nUxOdbBrKj0&feature=player_embedded#!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Jankowiak
 • Krzysztof Jankowiak
 • 05.09.2010 19:25

Okoproroka, skoro publiczność określasz "tłumem idiotów" to przypominam, że też do niego należałeś. A dla Twojej wiadomości informuję, że za to widowisko rekonstruktorzy nie otrzymali wynagrodzenia. Nie wydaje mi się by impreza była robiona na komercję bo stanowisk z demobilem militarnym nie było, stoisk zarobkowych też nie. Prosisz nas rekonstruktorów o trochę więcej serca, ja proszę Ciebie o nie wypisywanie pochopnych treści, o których nie masz pojęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiem
 • wiem
 • 05.09.2010 19:19

OKOPROROKA jaka kasiorka?? chyba ci sie imprezy pomylily kase za organizacje to biora wielkie 'firmy' np PM

Komentarz został ukrytyrozwiń
OKOPROROKA
 • OKOPROROKA
 • 05.09.2010 19:12

NIESTETY BYŁEM I WIDZIAŁEM TO???TO.OSTATNIMI CZASY NASTAŁA MODA NA REKONSTRUKCJE,INSCENIZACJE,WIDOWISKA HISTORYCZNE I.T.P....
PYTAM SIE CO TO JEST????? ODPUST HISTORYCZNY? KAŻDY WIDZI BŁĘDY, NIEDOCIĄGNIĘCIA I CO DALEJ? A NO NIC. NIKT NIC Z TYM NIE ROBI BO PO CO.TŁUM IDIOTÓW PRZYJDZIE, POPATRZY.NIEMIEC TO NIEMIEC,BO GO PRZYPOMINA TAK SAMO Z POLAKAMI. I TAK NIKT SIĘ NIE ZORIENTUJE A KASIORKA ZA WYSTĘPIK SIĘ NALEŻY.KRÓTKO, AMATORSKA IMPREZKA NASTAWIONA NA KOMERCJE.PANOWIE TROCHĘ WIĘCEJ SERCA W TO CO ROBICIE ,SAMI WIDZICIE CO JEST NIE W PORZĄDKU A SIĘ NIE WSTYDZICIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Jankowiak
 • Krzysztof Jankowiak
 • 05.09.2010 17:31

Mi poziom umundurowania i wyposażenia sporej części strony niemieckiej się nie podbał. Było bardzo dużo błędów, pomijam już ludzi w wypożyczonych szwajcarach i ich oporządzenie z filmówki, bo to w ogóle nie zasługuje na komentarz. Na Wojsku Polskim nie znam sie za dobrze, ale z tego co wiem i widziałem to ponad 90% była w porządku. Aż miło patrzeć.
Żeby nie być anonimowym to również jestem w tej galerii w zdjęciu "Patrol wojsk niemieckich". 1-szy z prawej.
Samo widowisko, jego przebieg i pomysły podobały mi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emil rafałkiewicz
 • emil rafałkiewicz
 • 05.09.2010 12:12

to nie rekonstrukcja tylko rekokoko kto im sprawdzał umundurowanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos rekonstrukcji: polecam artykuł "Zabawy historią" Adama Szostkiewicza w 36. numerze "Polityki". Autor pisze w nim m.in. "Dyrektor Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego - przyp. KK)musiał perswadować rekonstruktorom, by porzucili pomysły inscenizowania gwałtów lub aresztowania Żydów."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz rację, Krzysztofie, rekonstrukcji "nieco" nam się ostatnio namnożyło. Tak się składa ,że każda niemal gmina, a już na pewno, każdy powiat, robi swoje własne i jedynie słuszne. Nawet po kilka rocznie. Zaraz jadę na kolejną...Ale adjęcia świetne! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon M.
 • Zenon M.
 • 05.09.2010 08:26

"Bąby wybuchały tuż obok okopów" Rewelacja! :-) Może jednak "bomby"? W tagach widzę "II woja światowa". I to wszystko napisał człowiek z tabliczką "Redaktor"??? Strach pomyśleć, jakie błędy muszą robić debiutanci. Wydawca też ślepy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weber
 • Weber
 • 04.09.2010 23:44

Bardzo dobra relacja, impreza rewelacyjna 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.