Facebook Google+ Twitter

Rekord – 5 tygodni w kolejce na egzamin na prawo jazdy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-28 09:42

Aż 120 osób zdawało w weekend egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Smutnej. To rekord. Rekordowe są również kolejki kandydatów na kierowców, którzy oczekują na egzamin nawet 5 tygodni.

fot. Express Ilustrowany Egzaminatorów brakuje, bo część starej kadry musiała odejść w związku z aferą korupcyjną. Zatrudnieni obecnie mają już wypracowane niemal wszystkie nadgodziny, a nowi egzaminatorzy dopiero się szkolą. Dlatego dyrekcja łódzkiego WORD próbuje ratować sytuację, organizując egzaminy w weekendy.

- Wszystko przez nowe przepisy (weszły w życie na początku roku) wydłużające czas egzaminu praktycznego i przez brak egzaminatorów - mówi Michał Drab, zastępca dyrektora WORD. - Dziś jeden egzaminator w ciągu dnia pracy może sprawdzić umiejętności 10 osób, kiedyś mógł przeegzaminować 15, a nawet 20.

Czas pracy jest ograniczony przepisami. Wielu z naszych ludzi ma już wypracowane niemal wszystkie nadgodziny. Dlatego ratujemy się jak tylko możemy i ściągamy posiłki z innych miast: Warszawy, Skierniewic, Krakowa, Sieradza, a nawet z Nowego Sącza.

Co na to kursanci? Długie oczekiwanie na egzamin sprawia, że muszą wykupywać dodatkowe godziny jazdy tuż przed egzaminem, żeby "przypomnieć" sobie jak się jeździ. Chcą jednak zdawać w weekendy, bo - jak twierdzą - w sobotę czy niedzielę jest łatwiej.

- Ruch jest zdecydowanie mniejszy, a to duży plus - mówią. - Choć z drugiej strony podczas 40-minutowej jazdy pokonujemy więcej kilometrów, przejeżdżamy przez więcej skrzyżowań. Ale mimo wszystko w weekend człowiek jest mniej zestresowany.

Według statystyk, zdawalność we wtorki czy w środy jest podobna jak w weekendy i wynosi ok. 27 procent.

Kiedy kandydaci na kierowców nie będą musieli czekać w kolejce na egzamin?

- Mamy nadzieję, że szybko, ale trudno dokładnie odpowiedzieć - mówi dyrektor Drab.

- W piątek zatrudniliśmy 2 nowych egzaminatorów i cały czas szukamy wsparcia. Jednak braki w kadrze i kolejki są we wszystkich ośrodkach egzaminowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5 tygodni? Co to jest. Ja w tej chwili będę zdawał kat. B w MORD w Krakowie -- termin oczekiwania -- niecałe 7 tygodni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.