Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6242 miejsce

Rekord Guinnessa Huty Szkła Tadeusz Wrześniak i Hakbijl Glass

Podczas frankfurckich Targów Christmasworld, polska Huta Szkła Tadeusz Wrześniak i holenderski producent szkła Hakbijl Glass ustanowili nowy rekord Guinnessa. Wydarzenie zostało zanotowane pod hasłem "największy kieliszek do szampana".

Rekord Guinnessa Podczas frankfurckich targów Christmasworld w piątek 24.01.14 został pobity światowy rekord Guinnessa - "największego kieliszka do szampana". Bohaterami tego wydarzenia są: polska "Huta Szkła Tadeusz Wrześniak" i holenderska firma "Hakbijl Glass". Największy kieliszek świata o wysokości 210 cm, został napełniony 80 butelkami szampana „Rotkäppchen“ co stanowi pojemność 60 litrów.
W piątek 24.01.14 o godz 10:15 rozpoczęto napełnianie kielicha w obecności niezależnych świadków. Napełnianie kielicha musiało przebiegać powoli ze względu na musowanie szampana. Wydarzenie było dokumentowane na filmie video. O godzinie 11:00 zakończono napełnianie i podpórki zostały usunięte. W obecności niezależnych świadków, wielu reporterów zagranicznych i gości, dokonano urzędowych pomiarów, koniecznych do wystawienia certyfikatu.Rekordowy kieliszek do szampana wysokości 210cm i pojemności 60litrów. / Fot. Isabella Degen
 / Fot. Isabella DegenWszystko odbywało się w bajkowych kulisach wystawy targowej "Newstalgia" (film) w wielkiej galerii. Ostatni podobny rekord był pobity w 2011 roku z kielichem o wysokości 143 cm i pojemnością 56 litrów.
Firmy polska i holenderska od lat współpracują razem. "Hakbijl Glass" jest czołowym holenderskim producentem szkła użytkowego i nowoczesnych produktów "Livestyl". Huta Szkła Tadeusz Wrześniak jest obecnie największym polskim producentem szkła użytkowego i ozdobnego - najwyższej jakości.
Po zakończeniu ceremonii rekordu Guinnessa, częstowano przybyłych gości szampanem z rekordowego kielicha.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

No, kultura picia w każdym narodzie jest inna. Imprezy we Frankfurcie n./Menem zawsze są wspaniale, jakie by nie były. Ten rzucający się szacunek do każdego człowieka i wielka kultura policjantów! czego w Polsce można szukać, jak dobrego lekarstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, różnie można interpretować "Czerwonego Kapturka" w życiu jak w bajce, każdy szuka to co lubi :) Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, zaszło nieporozumienie, Pan mnie nie zrozumiał! Czerwony kapturek idąc do Babci, miał jak najbardziej w koszyczku alkohol...Tradycyjną butelkę z Winem, marki Merlot, "Schwarze Mädchentraube" ( stoi właśnie u mnie przed kompiuterem :)

Ale w czasach kiedy pisano te bajki na papierze i gęsim piórem jeszcze.... nie było taakiego biznesu w bankach i w Internecie! Za to ludzie - chociaż ubodzy, mieli fantazję... bez picia na litry!! I dlatego... mamy dzisiaj stare, ale zawsze... Bajki z prawdziwego zdarzenia :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krystyna. To był szampan a właściwie sekt "Rotköppchen" czyli "Czerwony Kapturek". Niedrogi ale dobrej jakości, w Niemczech bardzo popularny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kieliszek piękny. Cieszę się, że szampan się nie zmarnował:) A jaki to był szampan?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju w bajkach nie można propagować picia alkoholu, no chyba, że tym poczęstunkiem od Czerwonego Kapturka byłby szampan bezalkoholowy...Ale w biznesie można do marki w każdy sposób przyciągnąć klienta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Rotkäppchen z taakiego kielicha dał wypić Wilkowi, to... nie byłoby Bajki ;) Na szczęście wtedy jeszcze nie produkowano tak wielkich kielichów i nie celebrowano tak bogato tego rodzaju "bizness - wystaw" ;) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu można zobaczyć jak powstawał ten największy kieliszek świata.
http://www.hakbijl.nl/world-record/?lang=en

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na filmiku widać dokładnie proporcje kielicha i otoczenia.
Gratulacje dla Polskiej Huty Szkła Tadeusz Wrześniak, bardzo pomysłowe pokazanie się na arenie międzynarodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ciekawy rekord! Zastanawia mnie jak konsumowano szampana z taaaakiego kielicha. Czy użyczono dłuuuugie słomki? Bardzo pomysłowe zdjęcie. Odbicie i przechodzące osoby ilustrują wymiary tego rekordowego kielicha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.