Facebook Google+ Twitter

Rekord Guinnessa pobity. Wypuszczono ponad 11 tysięcy lampionów [Wideo]

We wtorek 21 czerwca obchodziliśmy Noc Kupały. Poznaniacy podczas najkrótszej nocy w roku wypuścili do nieba ponad 11 tysięcy lampionów szczęścia. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Pobito rekord Guinessa. Ponad 11 tysięcy lampionów szczęścia powędrowało do poznańskiego nieba / Fot. Dominik RutkowskiOgromne tłumy poznaniaków zawitały we wtorek 21 czerwca w okolicach mostu św. Rocha. Już od godziny 19 trwały tam obchody Nocy Kupały. Organizatorzy na początku przygotowali 4 tysiące lampionów szczęścia, jednak gdy zobaczyli jak wielkim zainteresowaniem wśród poznaniaków cieszą się lampiony postanowili zwiększyć liczbę lampionów. - Chcieliśmy pobić rekord Polski, a pobiliśmy rekord Guinnessa - mówi z uśmiechem Ania, studentka UAM - Jak zawsze idziemy na całość - kończy. Rekord Polski wynosił 3 tysiące. Tyle udało się dotychczas jednocześnie wypuścić balonów.

Poznaniacy wypuścili do nieba aż 11 tysięcy lampionów szczęścia, które zapewniał organizator. - Liczba lampionów puszczonych w niebo przerosła nasze oczekiwania - mówi Piotr Gerlach, organizator wydarzenia na łamach portalu epoznan.pl. - Już teraz wiem, że pobiliśmy rekord Guinnessa, bo w niebo wypuszczono ponad 11 tysięcy lampionów. Jeszcze dokładnie nie wiem ile, ale na pewno więcej niż 11 tysięcy - kończy. Każdy z nich kosztował 5 zł. Kolejki do punku gdzie można było je kupić były ogromne, ale wszyscy zgodnie mówią, że warto było w niej stać. - Kolejka jest strasznie długa, ale w miarę szybko się przesuwa - mówi Angelika, która stała w kolejce - Na pewno warto odstać swoje - dodaje.

 / Fot. Dominik RutkowskiNiestety pomimo wielu próśb organizatorów o niewypuszczanie lampionów przed godziną 22:30 znalazły się osoby, które postanowiły zlekceważyć zakaz. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wraz z organizatorami ustaliła godzinę 22:30 jako najbardziej odpowiednią jednak niektórym nie przyszło do głowy, że wypuszczając lampiony mogą utrudniać pracę pilotom samolotów.

Mimo tego, gdy do nieba poszybowały tysiące lampionów atmosfera była niesamowita. Nie bez kozery wydarzenie to nosiło nazwę "Najbardziej romantycznej nocy Poznania".

Poniżej film przedstawiający lecące do nieba lampiony szczęścia w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

To dodam jeszcze link do widowiska, nagranego z dźwięcznym podkładem muzycznym :)

http://youtu.be/mh-ppBTnSlM

Bardzo to urokliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agolog
  • Agolog
  • 27.06.2011 16:39

Było rewelacyjnie, to prawda, ale szkoda, że poznaniacy po sobie musieli zostawić taki bajzel, w postaci opakowań po lampionach...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Angi
  • Angi
  • 22.06.2011 20:41

Było naprawdę rewelacyjnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

POZNANIACY KONKRETNIE

mówi się o Poznaniakach, że centusie.
Bzdura! 11.000 lampionów - w niebo - dla centusia to abstrakcja!
Przyszli, odpalili, wypaliło!
KONKRETNIE!
Poznaniak jak wie o co chodzi i ma to sens, to zawsze zrobi!
Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznaje się do błędu. Już jest wszystko poprawione :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria nowinka
  • maria nowinka
  • 22.06.2011 17:16

lol 23 czerwca? To dopiero jutro? Prorocy? :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.