Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

830 miejsce

Rekord Ludwiki Chewińskiej czterdzieści lat czeka na pobicie

Olimpijka z Monachium proponuje herbatę, kawę. Szampana, przywiezionego z Australii, postanowiła otworzyć z chwilą gdy dowie się, że rekord jej został poprawiony lub minie okrągła 50 rocznica jej dominacji w kuli.

 / Fot. Wikipedia- Kto zasmakuje starego wina - śmieje się - nie chce później młodego – przypomina ewangeliczne przesłanie i dodaje: Stare wino jest lepsze.

Podobnie jak rekord?

Była w znakomitej formie. Podczas 22. Memoriału Janusza Kusocińskiego rozgrywanego w Bydgoszczy uzyskała 19,18 m i zajęła drugie miejsce za reprezentantką ówczesnej NRD Brigitt Harnagel (19,29).

Trzy dni później 26 czerwca 1976 r., na Mistrzostwach Polski, których gospodarzem była Zawisza Bydgoszcz, nie miała sobie równych. 19,58 m: rekord kraju i czwarty wynik na świecie.

Zawodniczka reprezentująca barwy klubowe MKS Malbork, Lechii Gdańsk, Gwardii Olsztyn i Gwardii Warszawa dziesięć razy poprawiała rekord Polski, od 16,74 w 1970 r. do 19,58 w 1976r.

16 razy zdobywała mistrzostwo Polski, 44-krotnie zakładała reprezentacyjny dres.

 / Fot. WikipediaPolska lekkoatletka urodziła się w maleńkiej wsi Raczek, w powiecie iławskim. Ukończyła szkołę podstawową w Kazanicach gm. Lubawa.

Jest absolwentką AWF Warszawa. Po zakończeniu bogatej kariery sportowej prowadziła zajęcia wf w Zespole Szkół nr 16 im. gen. W. Sikorskiego gdzie przyłożyła swoją rękę do sportowego rozwoju m.in. Kamili Skolimowskiej, Krzysztofa Włodarczyka, Pawła Skrzecza i innych.

Wicemistrzyni Starego Kontynentu uhonorowana została tytułem Zasłużona Mistrzyni Sportu, odznaczona medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i srebrnym Krzyżem Zasługi.

 / Fot. WikipediaUczestniczy w życiu PKOl i Stowarzyszeniu Sportu Kobiet, sędziuje lekkoatletyczne imprezy i startuje w zawodach weteranów.

25 kwietnia 2008 r. otrzymała wyróżnienie w 41.Konkursie Fair Play za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu.

 / Fot. WikipediaPrzypomnijmy, że w tym samym roku, 28 VII , rekord Polski ustanowili: Irena Szewińska Polonia Warszawa na 400 m wynikiem 49, 28 oraz Bronisław Malinowski Olimpia Grudziądz w biegu 3 km z przeszkodami 8:09,11 podczas Igrzyskach  / Fot. WikipediaOlimpijskich w Montrealu.

Rekordy z najdłuższą brodą czekają na pobicie. Szampan czeka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy tekst...nie tylko dla miłośników sportu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.