Facebook Google+ Twitter

Rekordowa liczba pasażerów odprawionych na polskich lotniskach

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował dziś, że w pierwszych trzech kwartałach 2010 roku, polskie lotniska obsłużyły 15 mln 931 tys. pasażerów, czyli prawie 1 mln 160 tys. osób więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PLL_LOT_Boeing_767-300ER_Poznan_2.jpgZgodnie z danymi opublikowanymi dziś na stronie www.ulc.gov.pl, trzeci kwartał bieżącego roku był najlepszym w historii polskich lotnisk. Odprawiły one łącznie rekordową liczbę 6 mln 869 tys.pasażerów.

Okres analizowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego był mimo wszystko gorszy od analogicznego okresu z 2008 roku. Cieszy fakt, że wzrosła liczba pasażerów obsługiwanych na liniach krajowych, choć nieznacznie, bo o jedyne 1,58 proc.

Logo Urzędu Lotnictwa Cywilnego. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Urz%C4%85d_Lotnictwa_Cywilnego-logo.jpgZ większych portów regionalnych najlepiej radziły sobie Wrocław-Starachowice oraz Gdańsk-Rębiechowo, które zanotowały wzrost obsługiwanych pasażerów kolejno o 21,70 oraz 18,38 proc. Wśród małych lotnisk najszybciej rozwijały się lotniska w Łodzi (36,76%) i Rzeszowie (23,71%). W przypadku tego pierwszego do dobrego wyniku przyczynił się zapewne remont warszawskiego Okęcia, w trakcie którego jego pasażerowie odprawiani i przyjmowani byli m.in. w Łodzi.

Na tle świata, polskie lotnictwo cywilne radzi sobie całkiem nieźle. Podczas gdy wzrost ogólnej liczby pasażerów na polskich lotniskach wyniósł 7,85 proc., na zagranicznych lotniskach ten sam wskaźnik wynosił nieco mniej - ok. 7 procent. Mimo to, w skali całego świata najszybciej rozwijało się lotnictwo Ameryki Łacińskiej, które obsłużyło ponad 13 proc. pasażerów.

Zapoznaj się ze szczegółowymi statystykami Urzędu Lotnictwa Cywilnego (plik w formacie PDF).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

az
  • az
  • 26.10.2010 22:23

czyli znów polacy emigrują panie yusk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.