Facebook Google+ Twitter

Rekordowa sprzedaż nowej części Harry'ego Pottera

Ogłoszono dane mówiące o sprzedaży najnowszej części przygód młodego czarodzieja. "Harry Potter and the Deathly Hallows" stał się najszybciej sprzedającym się tytułem w historii.

Harry Potter stał się instytucją zarabiającą ogromne pieniądze. / Fot. Tomasz IdzikowskiJak podało wydawnictwo Bloomsbury oraz serwis E! News najnowsze przygody młodego czarodzieja w ciągu 24 godzin osiągnęły niesamowity wynik sprzedaży - 11 milionów egzemplarzy! Tyle książek sprzedano na terenie Wielkiej Brytanii (2,7 mln) oraz Stanów Zjednoczonych (8,3 mln). Poprzednia część przygód czarodzieja pozostała daleko w tyle ze sprzedażą na poziomie 9 mln kopii w ciągu pierwszej doby.

Choć wiadomo, że na dokładniejsze dane trzeba będzie jeszcze poczekać, już dziś wiadome jest, że nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy, zakupili w ciągu pierwszej doby blisko 400 tys.y egzemplarzy angielskiego wydania książki. E! News szacuje, że nawet uwzględniając wszelkie obniżki cen na nowego Harrego Pottera, w samej Wielkiej Brytanii oraz USA książka przyniosła zysk w wysokości 250 mln dolarów w ciągu tylko 24 godzin!

Te liczby działają na wyobraźnię. Taki wynik oznacza, że sprzedaż po ostatecznym podliczeniu może znacznie przekroczyć 500 tys. książek na godzinę! Tylko w USA książka schodziła z półek w tempie 5.000 sztuk na minutę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.