Facebook Google+ Twitter

Rekordowe bezrobocie w Stanach Zjednoczonych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 16:50

Stany Zjednoczone zanotowały najwyższe bezrobocie od 14 lat. Osoby nie posiadające pracy stanowią już 6,5 procent amerykańskiego społeczeństwa.

W październiku w Stanach Zjednoczonych ubyło blisko 250 tysięcy miejsc pracy. Oznacza to o wiele bardziej gwałtowny wzrost wskaźnika bezrobocia, niż spodziewano się w związku z kryzysem finansowym.

Problem utraty pracy dotyczy zarówno urzędników, jak i robotników. Tylko w fabrykach zanotowano utratę 90 tysięcy miejsc pracy, a na budowach - blisko 50 tysięcy.

Od początku roku pracę straciło 1,2 miliona osób. Obecnie w Stanach Zjednoczonych pracy nie ma łącznie około 10 milionów osób. Przybywa ludzi, którzy aktywnie jej szukają, jednak bez powodzenia.

Wyjście z bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, w tym powstrzymanie wzrostu bezrobocia, to najpilniejsze kwestie, którymi powinien zająć się prezydent-elekt Barack Obama. Jak pisze "Washington Post", przyszły (od 20 stycznia) gospodarz Białego Domu zastał amerykańską gospodarkę w najgorszym stanie od 25 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.