Facebook Google+ Twitter

Rekordowe wyniki pracy policji i prokuratury w Kartuzach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-03-24 08:37

Piętnaście wniosków i tyle samo wyroków w postępowaniach przyspieszonych – taki rekordowy wynik pracy odnotowała Prokuratura Rejonowa w Kartuzach od 19 do 22 marca.

W 24-godzinnym trybie kartuska prokuratura zajmowała się m.in. sprawą uszkodzenia ciała i prowadzenia pojazdów mimo zakazu sądu. Pozostałe sprawy dotyczyły nietrzeźwych kierowców. Duża liczba zatrzymanych przysporzyła kłopotów i pracy policji.

– W komendzie są tylko dwa pomieszczenia dla osób zatrzymywanych, a zgodnie z przepisami nie możemy w jednej celi przetrzymywać osoby trzeźwej i nietrzeźwej – mówi Wiesław Formela, komendant KPP. – Zdarza się, że wozimy zatrzymanych do komend w Gdańsku czy Kościerzynie. Z pewnością jesteśmy bardziej zajęci.

– Przez pierwszy tydzień mieliśmy 9 przypadków przyspieszonych postępowań, podczas gdy według mediów, w tym czasie w Polsce było ich 68 – informuje Marek Kopczyński, prokurator rejonowy w Kartuzach. – Przyspieszona procedura przede wszystkim ograniczy liczbę nietrzeźwych, siadających za kierownicą. Najkrótsze postępowanie trwało 4 godziny.

(J. S.) - Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.