Facebook Google+ Twitter

Rekordowo wysokie ceny złota

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 12:58

Ceny złota biją w ostatnich dniach kolejne historyczne rekordy, co sprawia, że w niejednym domu pojawia się pomysł, aby zainwestować w szlachetny kruszec.

Według ekonomistów taki krok może się okazać trafionym wyborem, bo choć cena złota podlega wahaniom, to jednak wszystko wskazuje na to, że kruszec nadal będzie drożał.

Analityk Xelionu Łukasz Bugaj prognozuje, że obserwowany wzrost wartości złota będzie kontynuowany. Jego zdaniem nawet w ciągu pół roku cena złota może podskoczyć do tysiąca trzystu dolarów za uncję.

Główna ekonomistka BPH Maja Goettig wyjaśnia, że inwestycje w złoto mają dwa podstawowe cele: ochrona kapitału przed kryzysem i niepewność związana w inflacją. Obecnie decydujące znaczenie ma obawa przed spadkiem wartości dolara spowodowanym wielomiliardowym programem wsparcia amerykańskiej gospodarki w walce z kryzysem.

Natomiast Przemysław Kwiecień z X Trade Brokers dodaje, że gdy cena kruszcu osiąga tak zwane bariery psychologiczne - pojawiają się nowi kupcy, którzy chcą zarobić na zmianach cen złota. Takie spekulacyjne ruchy również mają wpływ na to, że złoto jest najdroższe w historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.