Facebook Google+ Twitter

Rekordowy Dzień Czerwonego Nosa w Anglii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 14:24

Tradycyjna brytyjska impreza charytatywna - Dzień Czerwonego Nosa - przyniosła w tym roku rekordowy dochód. Pomimo kryzysu Brytyjczycy wydali od wczoraj na cele dobroczynne prawie 58 milionów funtów, a datki spływają nadal. Dzisiaj, po finale specjalnego wydania "Tańca z Gwiazdami", organizatorzy spodziewają się kolejnych 20 milionów funtów.

Wczoraj do późna w nocy trwała zabawa w telewizji, w galeriach handlowych i na ulicach brytyjskich miast. Datki zbierali nieznani ochotnicy i gwiazdy estrady, kina i sportu, prezentując skecze, gagi i dowcipy, śpiewając i tańcząc. Wśród nich byli piłkarze: David Beckham, Frank Lampard i Peter Crouch oraz muzycy: Robbie Williams, James Morrison, Annie Lennox, grupy Oasis, Take That i Franz Ferdinand.

Grupa radiowych i telewizyjnych gwiazd zdobyła szczyt Kilimandżaro i dzięki temu zebrała półtora miliona funtów. Sieć supermarketów Sainsbury's, która prowadziła sprzedaż clownowskich nosów, przekazała akcji rekordowy czek na 9 milionów.

W tym roku na Wyspach zbierano datki między innymi na pomoc dla osób nerwowo i umysłowo chorych oraz dla dzieci chorych na malarię i matek umierających przy porodzie w Afryce.

Dzień Czerwonego Nosa odbywa się w Wielkiej Brytanii co dwa lata od 1985 roku. W 12 akcjach zebrano na cele charytatywne aż 600 milionów funtów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.