Rekordowy finał Super Bowl

43. finał Super Bowl okazał się rekordowy. Po raz 6. trofeum zdobyli Pittsburgh Steelers, którzy wygrali z Arizona Cardinals 27:23. Rozgrywki zgromadziły ponad stumilionową widownię telewizyjną.

Finał Super Bowl to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w USA i nie tylko. Mecz futbolu amerykańskiego rokrocznie gromadzi miliony widzów przed telewizorami, firmy skłania do wydawania milionów dolarów na reklamy, które później przez długi czas są komentowane, a zwycięskiej drużynie pozwala zapisać się w historii.

Na pewno szczególne miejsce w tej historii zajmie drużyna Pittsburgh Steelers, która jako pierwsza zdobyła tytuł po raz szósty z kolei. "New York Times" napisał, że przegrani z Arizona Cardinals, zostali wręcz zmieceni w pył.
Według dziennikarza amerykańskiego dziennika zwycięstwo było możliwe dzięki świetnemu atakowi i rewelacyjnej grze w ostatnich minutach.

Więcej informacji o emocjonującym finale Super Bowl znajdziesz na stronach New York Times, tvn24.pl.