Facebook Google+ Twitter

Rekordowy rok Kopalni Soli w Wieliczce

W tym roku milionowy turysta został powitany już 30 października, co jest najlepszym wynikiem w historii wielickiej kopalni. Jako turysta o numerze 1 000 000 kopalnię zwiedził Dmitrij Durov z Rosji, który do kopalni przyjechał z rodziną.

Milionowy turysta w Kopalni Soli w Wieliczce wraz z rodziną / Fot. Sławomir OstrowskiMieszkaniec Taganorogu wybrał Kopalnię Soli w Wieliczce na podstawie opinii innych internautów z jego kraju, którzy już odwiedzili to miejsce i wyrażali się o nim bardzo pozytywnie. Co prawda, Dmitrij Durov jako inżynier górniczy widział już niejedną kopalnię, to jednak, jak stwierdził "były to głównie kopalnie węgla, a tam widać tylko oczy i zęby pracujących w ciemności Milionowy turysta w Kopalni Soli w Wieliczce wraz z rodziną / Fot. Sławomir Ostrowski górników". W porównaniu z tym trasa turystyczna Kopalni Soli w Wieliczce zrobiła na nim duże wrażenie. Jeszcze większe wrażenie kopalnia zrobiła na jego żonie Tatianie i dzieciach Jewgieni i Tymofieju, którzy pierwszy raz w życiu mieli okazję zobaczyć jak wygląda kopalnia.

Milionowy turysta w Kopalni Soli w Wieliczce wraz z rodziną / Fot. Sławomir OstrowskiNa milionowego turystę czekała lista nagród do wyboru, wśród których były między innymi takie atrakcje jak bal sylwestrowy, dowolna forma zwiedzania kopalni, koncert noworoczny, czy weekendowy pobyt w Hotelu Grand Sal. Wstępnie rodzina zadecydowała, że skorzysta z tygodniowych wczasów zdrowotnych w kopalnianym uzdrowisku.

Kopalnia Soli w Wieliczce już za czasów królów cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale w tamtych czasach była to atrakcja dostępna jedynie dla specjalnych gości przebywających na królewskim dworze, z czasem solne skarby stawały się bardziej dostępne, aż do obecnej formy w której kopalnię może zwiedzić każdy, a trasy dostosowano również dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo iż kopalnia od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata (co roku blisko 500 tys. turystów to obcokrajowcy), to jej włodarze doskonale rozumieją, że obiekt tej klasy powinien być otwarty na wiele, wiele innych wydarzeń. W kopalni odbywają się liczne koncerty, wystawy oraz wydarzenia sportowe i kulturalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.