Facebook Google+ Twitter

Rekordowy V Europejski Kongres MŚP w Katowicach

Rekord pobity! – podsumowanie V Europejskiego Kongresu MŚP

scenka rodzajowa z Kongresu / Fot. fot Jerzy FILARóżne kategorie rekordów V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się w dniach 12-14 października w Katowicach.
Kongres po raz pierwszy odbył się w oddanym w tym roku do użytku Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które stało się wizytówką miasta i głównym miejscem spotkań biznesowych w regionie.
6000 uczestników, 3 dni debat i spotkań, 63 panele dyskusyjne, 12 wydarzeń towarzyszących, 400 gości zagranicznych z 42 krajów oraz 100 wystawców Targów Biznes Expo. Tak w liczbach przedstawia się podsumowanie piątego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Znamy już problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy, nadszedł czas aby wszystkie wnioski zebrać i przekazać je na ręce najwyższych władz w Polsce, samorządów, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców.
Myślę, że w trakcie 3 dni zawarto kilkadziesiąt porozumień w ramach spotkań B2B, zapowiadających kooperację i współpracę między firmami w wymiarze międzynarodowym. Bardzo dużo firm z Polski się poznało właśnie tutaj w Katowicach. Jako Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od zawsze działamy z myślą o przyszłości Śląska i Polski w kategoriach gospodarczych. Nie można jednak mówić o gospodarce bez aspektów społecznych, ponieważ w gospodarce pracują ludzie i to oni są największą wartością. Mówimy o biznesie w wydaniu nie XIX-wiecznym, ale XXI wieku. Rekordowa ilość uczestników, zainteresowanie tym wydarzeniem i zaangażowanie partnerów jest sygnałem aby kontynuować te dyskusje w kolejnych latach – podkreśla Tadeusz Donocik, Prezes RIG w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.