Facebook Google+ Twitter

Rekreacja to samo zdrowie! W każdym wieku

Ruch to zdrowie. Brzmi to jak oklepany slogan, ale to czysta prawda. Ludzie, którzy lubią ruch, poprawny ruch rekreacyjny, są zdrowsi i bardziej pozytywnie nastawieni do życia, do codziennych wyzwań.

Osoby uprawiające Nordic Walking spotykam u nas na każdym kroku / Fot. Fot. Halina Krüsch CzopowikRekreacja w różnej formie, zdobywa coraz większą popularność nie tylko wśród młodych ludzi, ale i starszych. I bardzo dobrze! Bo też praktykowanie systematycznej aktywności ruchowej jest absolutnym niezbędnikiem utrzymania nas wszystkich w najwyższej formie. Ruch rekreacyjny wpływa na podniesienie jakości życia.

Sama jestem fanką aktywności ruchowej. Zawsze byłam. I z całą stanowczością / Fot. w24 mogę powiedzieć, że dzięki mojej aktywności ruchowej, jak do tej pory, bardzo dobrze funkcjonuję. Żadne poważne choroby mnie nie dotykają, mimo że jestem już w „głębokim wieku średnim”, że się tak wyrażę. Przynajmniej 3 razy w tygodniu biegam po lesie. Lubię też pływanie i jazdę na rowerze. Gdy nie mam okazji pojeździć rowerem po dworze, pedałuję na rowerku stacjonarnym. Nie rezygnuję też z gier sportowych, jeśli taka okazja się nadarza. Uwielbiam np. grać w badmintona. Moją pasją są wędrówki górskie.

Uwielbiam także oglądać ludzi uprawiających ruch na świeżym powietrzu. Zwłaszcza starsze osoby. A taką okazję mam często w lesie. Bez względu na porę roku.

W lesie spotykam aktywnych ludzi w różnym wieku / Fot. Fot. Halina Krüsch CzopowikMyślę, że każdy z nas powinien wybrać sobie odpowiednią wg własnych możliwości formę ruchu i po prostu się ruszać… ku zdrowotności a także ku przyjemności. Oczywiście jeśli nie ma szczególnych przeciwwskazań zdrowotnych. A ten, kto już naprawdę ruszać się nie lubi - dla utrzymania zdrowia - powinien chociaż na spacery często się wybierać i spacerować szybkim krokiem.

Powtórzę raz jeszcze: ruch to samo zdrowie! Nic dodać nic ująć. Każdy kto uprawia jakąś dziedzinę sportu lub podejmuje inne formy aktywności rekreacyjnej doskonale wie o czym mówię. Warto, abyśmy my, ludzie kochający aktywność fizyczną, byli ambasadorami tej jakże wartościowej idei i promowali aktywność ruchową jak tylko się da i gdzie tylko się da.

Poniższy wierszyk, to też jakaś tam forma promocji:

BIEG PO ZDROWIE
Biegam po lesie, po leśnych dróżkach kołuję...
Coraz szybciej i szybciej, choć tchu mi brakuje.
Uparcie i wytrwale własne pokonuję słabości,
I nagle czuję - jak wiosna w mym sercu się mości.

Dziwne to uczucie, wszak daleko do wiosny,
Jednak w sercu jej ślad odczuwam radosny.
Poprawia mi się nastrój i samopoczucie,
Pogoda ducha powraca, a nawet i... chucie.

Z wiosenką w sercu powracam do domu...
Czuję zmęczenie lecz nie skarżę się nikomu,
Wszak warto było tak zdrowo się pomęczyć,
By spostrzec jak Natura do człeka się wdzięczy.

Dość kontakt mieć z jej łonem, kiedy tylko się da,
A ona już sprawi, że przestanie być ważna pogoda...
Czy wiosna, czy zima, czy słońce, czy plucha,
Radośni będziemy i uśmiechnięci - od ucha do ucha.

(HKCz)

Zapraszam do mojej galerii zdjęć. Tam zamieściłam więcej fotek propagujących aktywny ruch. Oto link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

staly czytelnik
  • staly czytelnik
  • 25.02.2012 10:07

O to to, rekreacja to samo zdrowie! Wspanialy artykul zachecajacy do brania przykladu i zdrowszego zycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie i ja dotarłem do materiału, przesyconego nutą refleksyjności tekstu. wskazując jednocześnie fotorelacje wyjątkową, co robić, abyśmy więcej ruchu zażywali. Jesteś sportsmenka tak jak ja, im więcej się wybiegam, tym myśli mam bardziej uczesane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Izo, tak Panie Grzegorzu, wszystko to prawda. Doświadczam tej prawdy bardzo często... Hihihi...! akurat wybieram się do lasu, choć mróz aż trzeszczy. A co mi tam! Wrócę jak nowo narodzona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko to prawda. Mój ojciec ma 79 lat, codziennie robi gimnastykę i biega z psem, jest szczupły i ma się świetnie, a większość jego kolegów już dawno nie żyje - niemal wszyscy mieli wielkie brzuchy i niechęć do poruszania się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję ... Ruch to zdrowie ! Może slogan, ale to Prawda z Prawd. Ruch i skromne jedzenie to najlepszy środek na zdrowie. No i 5 za temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.