Facebook Google+ Twitter

Rekrutują i szkolą - nabór do IDP POLSKA-organizacja proobronna

W czasach wszechobecnego terroryzmu nie ma miejsca na brak podstawowej wiedzy z obronności - tłumaczy Krystian Kwaśniewski prezes IDP POLSKA. Zdaniem założyciela obywatele muszą nabyć podstawową wiedze z zakresu wyszkolenia wojskowego.

Krystian Kwaśniewski - prezes IDP POLSKA / Fot. nieznany / Fot. Krystian KwaśniewskiKiedy oglądamy wiadomości czy to w telewizji, czy w internecie, ukazuje nam się tylko obraz wojny, przeplatany z polityką. Nikt nie uświadamia ludzi, że zagrożenie jednak istnieje - nie koniecznie w granicach naszego kraju.

"Wielu obywateli zapytanych o ich wiedze na temat obsługi broni, bezpiecznego jej użycia odpowiada - a skąd mam to wiedzieć. W szkole na przysposobieniu obronnym szczytem programowym jest pierwsza pomoc. Jest ona potrzebna, ale w moim przekonaniu taka wiedza powinna być gdzieś na samym dole piramidy programu nauczania. To jest podstawa którą bezwzględnie każdy z nas musi pojąć, jednak nie jest to szczyt drabiny wiedzy cywila który chce bronić kraju." - tłumaczy Krystian Kwaśniewski.

Czym ma się zajmować organizacja IDP POLSKA?

To pomysł kompleksowej organizacji proobronnej który wyszedł z naszych doświadczeń, przekonań, i obowiązków. To słuzba wojskowa dla cywila - ale nie każdy cywil może do nas przyjść. Szanse na wejście w nasze szeregi - ma PRAWIE każdy. Dlaczego prawie? Otóż my chcemy wyszkolić praworządnych obywateli którzy wiedzę pozyskaną na zajęciach wykorzystają tylko i wyłącznie w obronie kraju na wyraźny rozkaz władz Państwa Polskiego. Jeżeli ktoś odbiega od tych norm, bezwględnie zostaje usunięty ze struktur IDP POLSKA. Mamy swój statut, z którym ściślę pracujemy. Trzymamy się regulaminu i działamy legalnie - to jest dla nas piorytet. Dobrą pieczęcią do tych słów jest porozumienie z MON, o którę się staramy.

Jakie szkolenia chcecie prowadzić?

Szkolenia będą różnorodne, od zwykłej kondycji fizycznej, przez sztuki walki a kończąc na strzelectwie oraz taktyce. Pomiędzy tymi atrakcyjnymi punktami planujemy także wprowadzenie zajęć teoretycznych takich jak wykłady z zarządzania kryzysowego, w jaki sposób się zachować w ekstremalnych sytuacjach w terenie zurbanizowanym, oraz wiele innych ciekawych zagadnień. Dysponujemy szeroką kadrą specjalistów z kwalifikacjami, dlatego ten program jest dość spory. Caly czas proawdzimy rozmowy z partnerami, filarami branzy szkoleń wojskowych, dlatego na brak zajęć nikt nie powinien narzekać.

Cel?

Cel jest jeden - wyszkolić obywateli do obrony kraju. Naszym zdaniem każdy powinien wiedzieć co zrobić gdyby.. Jesteśmy wielkimi aprobatami inicjatywy ROMB'u (Ruch Obywatelski Miłośników Broni) który walczy o swobodniejszy dostęp do broni praworządnych obywateli. My chcemy od początku uświadamiać co to jest broń, jak ją przechowywać, kiedy jej używać, jak ją obsługiwać bezpiecznie, co jest ważnym krokiem do zmian w ustawie o broni i amuncji. Nie zapominy o pielęgnacji pamięci o dzielnych żołnierzach, dzięki którym nasza Polska jest niepodległa. Chcemy także dbać o tradycję oraz promować wiedzę historyczną na temat naszej ojczyzny.

Kogo rekrutujecie?

Mężczyźni i Kobiety - płeć nie gra roli!
Wiek : 16+ (poniżej 18 r.ż. pisemna zgoda prawnego opiekuna)
IDP POLSKA - ORGANIZACJA PROOBRONNA zaprasza w swoje szeregi.
www.idppolska.pl
www.facebook.pl/idppolska
kwasniewski@idppolska.pl piasecki@idppolska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.