Facebook Google+ Twitter

Reksio obok Lecha Wałęsy

Czy lokalna moneta to dobry sposób na promocję miast? Okazuje się, że tak. W Muzeum Narodowym w Poznaniu można podziwiać unikatową ekspozycję samorządowych dukatów.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem gości. / Fot. Jacek CegłaWystawa "Złoto, srebro, brąz. Numizmaty w promocji miast i samorządów" przybliża nowy trend w polskiej numizmatyce, jakim są emisje żetonów zwanych potocznie dukatami lokalnymi.

- Wystawa, prowadząca od Bałtyku aż po Tatry pokazuje, z czego poszczególne miasta są dumne i co chcą pokazać na swoich monetach - powiedziała na otwarciu wystawy jej kurator Agnieszka Murawska.

Dukaty można oglądać z obu stron w pięknej aranżacji, nawiązującej do charakteru świątyni. Dla bardziej dociekliwych pracownicy muzeum przygotowali specjalne lupy.

Do najciekawszych monet zaprezentowanych na wystawie należą m.in. gdańskie talary wybite z okazji 25-lecia przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, karpie z Milicza, gudeny sopockie, czy żetony z Bielska-Białej z wizerunkiem Reksia.

Ekspozycja będzie czynna do 2 października br.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.