Facebook Google+ Twitter

Rektor UKSW: Uniwersytet uczy prawdy

Inauguracje roku akademickiego wciąż trwają. Dziś uroczystą inaugurację obchodził Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rozmowa z rektorem UKSW ks. prof. dr hab. Henrykiem Skorowskim.

 / Fot. www.uksw.edu.plKsiądz Rektor decyzją senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w
bardzo dramatycznych okolicznościach najpierw pełnił obowiązki rektora, a potem został wybrany na to stanowisko. Zastąpił Ksiądz Rektor Ś.P. ks. prof. Ryszarda Rumianka, który tragicznie zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Jak Jego Magnificencja czuje się na tym stanowisku?

To wydarzenie wstrząsnęło wszystkimi. Była to bardzo bolesna wiadomość dla społeczności uniwersyteckiej oraz dla mnie samego. Ś.P. ks. prof. Ryszard Rumianek był przez wiele lat moim bezpośrednim przełożonym. Pragnę podkreślić, że dopełniam jego dwuletnią kadencję na stanowisku rektora. Do czerwca jeszcze nie docierało do mnie to, co wydarzyło się. Atmosfera żałoby sprawiła, że nie czułem się świadomy tego, że zostałem wybrany rektorem. Czuję się dobrze, pełniąc tę funkcję.

Uważam, że jestem odpowiednio przygotowany do tego stanowiska. Przez 9 lat byłem dziekanem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, wcześniej prodziekanem, a przez 5 lat prorektorem Uniwersystetu. Pracuje mi się bardzo dobrze, ponieważ mam zgrany zespół. Liczy się dla mnie to, aby traktować wszystkich na równi bez względu na to, czy jest to pracownik administracyjny, czy
naukowy.

Ksiądz Rektor również miał lecieć do Smoleńska.
Poczułem, że otrzymałem drugie życie. Pan Bóg do swojego "niebieskiego senatu" zabrał w tym roku wiele osób z Uniwerystetu: ks. prof. Lucjana Baltera, rektora ks. prof. Ryszarda Rumianka, prof. Marka Dulinicza, ks. prof. Antoniego Lewka... Ja też miałem być w tym gronie... Czuję, więc że mam pewne zadania, które powinienem wypełnić. Ś.P. ks. prof. Ryszard Rumianek miał bardzo dużo planów jeszcze na te 2 lata kadencji i chciałbym kontynuować jego dzieło ze świadomością tego, że czuwa nad swoim Uniwersytetem i duchem jest z nami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.