Facebook Google+ Twitter

Rektorska reforma

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 08:01

Rektorzy wyższych uczelni mają dziś przedstawić strategię ich rozwoju - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety, chcą oni między innymi zmienić sposób finansowania uczelni, zmniejszyć ich liczbę i wprowadzić alternatywną drogę awansu naukowego.

Szefowie uczelni chcą, by środki publiczne były przyznawane w zależności od jakości kształcenia oferowanego przez uczelnię, a nie w zależności od jej statusu. Proponują też większy rozwój badań naukowych w szkołach wyższych i lepsze możliwości pozyskania grantów naukowych. Zmienić mają się także szczeble kariery naukowej - tym doktorom, którzy zdecydują się na rozwój praktyczny, a nie naukowy, tytuł profesora będzie przysługiwał bez konieczności uzyskania habilitacji.

Strategia rozwoju szkolnictwa wyższego ma trafić także na biurko premiera. Tymczasem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma własną, opracowaną przez jedną z firm konsultingowych. Barbara Kudrycka zapowiada, że ostateczny projekt będzie połączeniem wizji jej resortu i rektorów. Nad strategią rektorów pracował zespół ekspertów z ponad 300 uczelni publicznych i niepublicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.