Facebook Google+ Twitter

Relacja "Szczęście na głowie" z udziałem Martyny Wojciechowskiej

8 marca 2015 w Warszawskim Airport Hotelu Okęcie odbył się charytatywny festiwal „Szczęście na głowie”. Niemalże 500 osób brało czynny udział w tym wydarzeniu, a Martyna Wojciechowska opowiadała, czym jest dla niej szczęście.

Zdjęcie z wydarzenia / Fot. Aleksandra MajorekFestiwal miał na celu wspomnienie historii tragicznie zmarłego w wypadku motocyklowym Macieja Plewickiego. Miał 27 lat. Żył szczęśliwie; z pasją i determinacją realizował swoje marzenia. Darzył ludzi niespotykanym w dzisiejszych czasach zaufaniem i szczerą, bezinteresowną miłością.
Spotkanie miało także cel charytatywny. Udało się zebrać fundusze na pomoc niepełnosprawnemu. Maciejowi Jaroszkowi w zakupie protezy ręki.
Z zaproszenia na wydarzenie skorzystali:
Iwona Majewska-Opiełka - prekursorka i jedna z najciekawszych postaci ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce.
Grzegorz Turniak - niekwestionowany autorytet w dziedzinie networkingu.
Jerzy Zientkowski - inspirujący mówca, trener i mentor.
Elżbieta Dąbrowska - ekspertka w dziedzinie jogi śmiechu.
Znani mówcy motywujący, trenerzy rozwoju osobistego tacy jak Ewa Foley, Rafał Żak, Karolina Wincenciak, czy Jacek Walkiewicz wygłaszali pełne inspiracji prelekcje.
Główną gwiazdą spotkania była Martyna Wojciechowska, która podczas swojego wystąpienia rozczuliła widownie niemalże do łez.

„Życie jest sztuką, a szczęście wyborem”
- mówiła w swojej prelekcji Ewa Foley, ceniona promotorka pozytywnego życia. Autorka popularnych książek-poradników, zwanych „trylogią życia” podczas swojej charyzmatycznej mowy szerzyła filozofię Osho:

"Przychodzi w życiu taki czas, kiedy oddalasz się o wszystkich dramatów i osób, które je tworzą. Otaczasz się ludźmi, z którymi się śmiejesz. Zapominasz złe rzeczy i koncentrujesz się na dobrych. Kochasz ludzi, którzy dobrze Cię traktują, a za pozostałych się modlisz. Życie jest krótkie - przeżyj je szczęśliwie. Upadki są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie. Żyć - to prezent, zaś być szczęśliwym to wybór".

Jednym z prelegentów był także charyzmatyczny i motywujący trener, mówca i mentor. Ceniony za szeroką wiedzę merytoryczną oraz inspirujący, ciekawy, energetyzujący, pełen humoru i narracyjny styl prowadzenia spotkań. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Od 1993 roku autor szkoleń dla ponad 200 firm i korporacji - Jacek Walkiewicz.

Karolina Wincenciak, trener, coach i psycholog to kolejna postać dzieląca się swoim przepisem na szczęście podczas festiwalu. Wymieniła ona pięć czynników, które budują nasze szczęście. Pozytywne emocje, zaangażowanie, szczęśliwe relacje, poczucie głębokiego sensu życia oraz nasze osiągnięcia wedle psycholog czynią nas szczęśliwym. Gwiazdą wieczoru była Martyna Wojciechowska, która podzieliła się swoimi rozważaniami w tematyce psychologii szczęścia. Zdaniem podróżniczki: "co kraj to obyczaj" i każdy ma własną receptę na swoje szczęście i dobrostan.

Czy było warto uczestniczyć w wydarzeniu?

Interesujące wystąpienia, pozytywni ludzie nastawieni na rozwój osobisty i wspieranie się wzajemnie w realizacji swoich celów, uśmiechnięte twarze, pozytywna atmosfera - wszystkie te czynniki mówią same za siebie. Oczywiście ulepszenia wymaga kilka spraw, jak choćby urozmaicenie tematyczne spotkania, w końcu ile można rozmawiać o samym szczęściu.
Choć patrząc na to z drugiej strony, człowiek osiąga zawsze 100 proc. skuteczności tego o czym myśli, warto więc myśleć o szczęściu i dzielić się nim z otoczeniem. Główną misją festiwalu było propagowanie idei radosnego życia oraz podniesienie jakości życia Polaków. W końcu to czego masz świadomość możesz kontrolować, to czego nie masz świadomości kontroluje Ciebie.

Badania pokazują, że każdy człowiek w znacznej mierze sam odpowiedzialny jest za własny poziom szczęścia. Każdy z nas może podjąć określone działania, by żyć szczęśliwiej. Każdy jest odpowiedzialny w 100 proc. za siebie, jest kowalem własnego życia i losu.

Żyj tak jak potrafisz najpiękniej i pamiętaj, że prawdziwe szczęście jest wtedy gdy je rozdajesz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.