Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18526 miejsce

Relacja Wystawy PT " Nikifory " W MOCAK u

Była to jedna z Najważniejszych i najdroższych imprez wystawowych której ja byłem artystycznym uczestnikiem w gronie Nikifora Krynickiego , Aliny Dawidowicz oraz Edwarda Dwurnika

Relacja Wystawy w Mocaku wg linku
https:/Fotografia Przedstawia Galeria Beta gdzie Odbywa się wystawa / Fot. Marek Kraussfotografia przedstawia tłum gości przybyłych z całego świata podczas otwarcia wystawy / Fot. Marek KraussW dniu  12 lutego 2015 r odbył się wernisaż   wystawy „Nikifory”. Wydarzenie kulturalna bardzo doniosłe z wielu względów. Wystawa ta odbyła się w Muzeum Sztuki Współczesnej " MOCAK "w Krakowie .Oprócz moich prac na wystawie znalazły się prace 3 innych artystów. Głównym bohaterem  był Nikifor Krynicki i jego  obrazy. Były one rzeczywiście piękne aż nie chce się wprost wierzyć,  że to są oryginały, ponieważ w Muzeum Nikifora widziałem obrazy troszkę wyblakłe  kolory brudne , ale nie jestem znawcą sztuki. Muzeum wystawiło również obrazy  innych  artystów tak jak Edwarda  Dwurnika oraz Aliny Dawidowicz.
Moje obrazy pt. " Zagrożony Gatunek - Człowiek " z prywatnej Kolekcji Anny Słomczyńskiej z Warszawy, który to obraz wywoływał widoczną reakcje oglądających  oraz Portret Biznesmena który jest własnością Wiesława Sokołowskiego z Warszawy , ale najdroższym wystawionym obrazem był autoportret Warszawskiego Nikifora własność  Wandy Lipińskiej z Wołomina wyceniony na 5 000 zł ubezpieczenia , a z  moich mniejszych obrazów  Furorę zrobiła seria  z wierszami Natalii Pietrzak Krauss PT " Klinika Masturbacji " mężów w  okresie Menopauzy żony próbują leczyć na różne sposoby, żeby ratować małżeństwa a jak nie wyleczą skutecznie  to oddają niezgułę  do Domu Opieki i biorą następnego chłopa by zaspokoić swoje potrzeby, ta seria jest w kolekcji  Barbary Białobłockiej  z Otrębus.
Największą sensację wywołała moja żona czyli Natalia Pietrzak Kraussa, która od urodzenia choruje na porażenie cztero- kończynowe  mimo ogromnego bólu kręgosłupa była pełna radości życia i cały czas była wesoła, niektórzy goście byli zszokowani że tacy niepełnosprawni są w ogóle bo oni praktycznie  są izolowani od społeczeństwa  wegetując przymusowo do śmierci  w domach Opieki i nigdy nie wychodzą z pokoju. Podczas otwarcia wystawy  ekspozycje obejrzało około 1000 gości, a do tego został wydany katalog z dwu językach pt " Nikifory”.
Zanim doszło do tej wystawy zorganizowałem wielką akcję " Po Co Jest Sztuka " do niej  włączonych zostało  kilka instytucji od najmłodszego pokolenia aż do seniora. Namalowane przez  uczestników obrazy zostały przekazane dla Muzeum Sztuki Współczesnej  " MOCAK " jako Darowizna  , informację na ten temat można się dowiedzieć na stronie   internetowej " Mok Legionowo Relacja PT "relacje/po-co-jest-sztuka---wedlug-marka-kraussa,704.html Po co Jest Sztuka " oraz film na YOU TUBE PT " Po Co Jest Sztuka wg Marka Kraussa ".
Podczas pobytu w Krakowie obydwoje byliśmy pod opieką Pana Andrzeja Golonka kierowca z firmy Korporacja Przewozowa AG z  Krakowa,  którego usługi transportowe sponsorowało nam  Muzeum Sztuki Współczesnej , zamieszkaliśmy w Hotelu " Regent w  modnej dzielnicy Kazimierz od 10 lutego do 13 lutego 2015 roku, zwiedziliśmy najciekawsze miejsca dostępne dla wózków inwalidzkich. Natalce się podobało Muzeum Podziemie Krakowa. Ciekawa i zajmującą artystycznie mnie była wizyta w Fili Muzeum Narodowego w Sukiennicach wyeksponowany  był  obraz namalowany przez Chełmońskiego.
Pierwszy raz byłem na konferencji z gośćmi  z Japonii , Izraela , oraz Niemiec. Patronem  tej wystawy była TV Kultura. Następna zaplanowana moja wystawa odbędzie się w Nowej Dębie, w Przasnyszu oraz w Chotomowie gdzie zaplanowałem wystawienie obrazów  z wierszami mojej żony PT " Nikifor Krynicki ". Wspomniana seria  powstanie na podstawie jego biografii . Wystawa „Nikiforia” to jedna z najdroższych wystaw, w których brałem udział. 

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.