33336 miejsce

Relacja z 33. Maratonu Warszawskiego

W niedzielę 25 września odbył się 33. Maraton Warszawski, który w tym roku był również Memoriałem Piotra Nurowskiego.

Zwycięzca 33. Maratonu Warszawskiego / Fot. K. TrzeciakowskiW niedzielę 25 września odbył się 33. Maraton Warszawski, który w tym roku był również Memoriałem Piotra Nurowskiego. Organizatorem akcji jest Fundacja Maraton Warszawski.

Tegoroczny Maraton Warszawski podzielony był na dwa biegi. Klasyczny maraton oraz Bieg Olimpijski, którego długość wynosi 8 kilometrów. Ten drugi został zorganizowany z myślą o uczczeniu tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej Piotra Nurowskiego, byłego prezesa PKOl.

W Biegu Olimpijskim wystąpiło wiele gwiazd sportu. Leszek Blanik, Paweł Nastula czy Tomasz Kucharski to tylko niektóre ze znanych osób, które wystąpiły w tym wydarzeniu. W Biegu Olimpijskim brał również udział Przewodniczący Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy Pan Paweł Lech. Pan Paweł Lech jest człowiekiem sportu nie tylko ze względu na funkcję, którą pełni w Radzie Miasta. Jest on również człowiekiem bardzo aktywnym fizycznie, dla którego rywalizacja sportowa nie jest obca. Dzięki temu zajął on w Biegu Olimpijskim wysokie 116 miejsce z czasem biegu 37:56. Zwycięzcą został Daniel Formela z Gdyni, który dystans 8 kilometrów pokonał w ciągu 28 minut i 19 sekund. Walka o wygraną trwała jednak do ostatniego metra, gdyż drugie miejsce z czasem gorszym zaledwie o dwie sekundy zajął Grzegorz Kruszyński z Pruszkowa. Pierwszą kobietą na mecie była Marie-Helene Massard, która trasę pokonała w 30 minut i 45 sekund. Bieg Olimpijski ukończyło 833 zawodników.

33. Maraton Warszawski wygrał John Sammy Kibet, który 42 kilometry przebiegł w 2 godziny 8 minut i 17 sekund. Najlepszy Polak, Artur Kozłowski bieg zakończył na czwartym miejscu, ze stratą około sześciu minut do zwycięzcy. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Svietlana Stanko z czasem 2:31:28. Wynik ten dał reprezentantce Ukrainy jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Bieg na 42 kilometry ukończyło 4061 uczestników.

Maraton Warszawski jak co roku przyciąga wielu widzów. Tym razem nie było inaczej. Zarówno podczas Biegu Olimpijskiego jak i Maratonu można było ujrzeć wiele osób dopingujących swoich faworytów. Słowa uznania należą się organizatorom imprezy, gdyż przebiegała ona bardzo płynnie i w ciekawy sposób.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.