Facebook Google+ Twitter

Relacja z 8. Targów Pracy i Edukacji w Puławach

W środę 21 marca w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach odbyły się 8. Targi Pracy i Edukacji.

"Świadomie do celu" - to tegoroczne hasło targów. Pojawili się na nich poszukujący pracy oraz ci, którzy pragną polepszyć swoje kwalifikacje zawodowe. Wśród wielu ofert można było odnaleźć zawody takie jak ślusarz, spawacz, lakiernik. Dużym zainteresowaniem cieszył się zawód barmana czy też kelnera. Nowym wystawcą na tegorocznych targach była firma McDonald's, która zaoferowała stanowisko pracownika restauracji (popularna restauracja ma powstać już latem tego roku w Puławach). Można było również sprawdzić oferty pracy w Narodowych Służbach Rezerwowych czy też wstąpić w szeregi polskiej policji.

- Aby być żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych należy odbyć przeszkolenie wojskowe. Dla szeregowych trwa to do 4 miesięcy, zaś dla oficerów 5 miesięcy. Po przeszkoleniu otrzymujemy tytuł żołnierza rezerwy, zaś po zakończeniu szkolenia, zawiera się kontrakt z dowódcą jednostki wojskowej. NSR to żołnierze powoływani w czasie m.in. klęsk żywiołowych - mówi jeden z kapitanów na stanowisku WKU, NSR.

Kolejnym wystawcą była fundacja Fuga Mundi, która oferuje pracę dla osób niepełnosprawnych. - Agencja Zatrudnienia fundacji Fuga Mundi zajmuje się pomocą w rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Pomagamy w pośrednictwie pracy, prowadzimy szkolenia dla osób niepełnosprawnych, jak również pełnienie wolontariatu. W naszej agencji jest zarejestrowanych ponad pięć tysięcy osób z województwa Lubelskiego - z czego ponad tysiąc znalazło pracę poprzez pośrednictwo fundacji. Pracodawcy coraz chętniej przyjmują osoby niepełnosprawne do pracy.

Porozmawialiśmy również z dwiema przypadkowymi osobami- które przyszły na targi, szukać pracy.

- Jestem na targach pracy pierwszy raz- zdarzało mi się o nich usłyszeć, ale jakoś nigdy nie byłem przekonany co do słuszności działań takich przedsięwzięć- myliłem się. Patrząc na tłum ludzi, zrozumiałem że po pracę trzeba iść, nie trzeba czekać. Sam wziąłem trzy ulotki informacyjne- które mam nadzieję, pomogą mi odnaleźć odpowiednie stanowisko pracy- mówi Wojciech Zadura, mieszkaniec Puław

- Jestem bardzo zaskoczona- nie ma ofert dla ludzi takich jak ja. Czy osoba która ma 48 lat już nic nie może...?- pyta retorycznie Jadwiga Korłubek, mieszkanka Puław.

Jak widać- Targi Pracy to coroczne święto wystawców- którzy osiągają sukces przyjmując do pracy nowe osoby. Bezrobotni, oraz poszukujący nowych kwalifikacji- w dużej mierze ją odnajdują poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą- nie tylko składając CV.

Organizatorem targów jest Powiatowy Urząd Pracy wraz ze Starostą Puławskim i Prezydentem Miasta Puławy. Są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu "Profesjonalni i kompetentni".

Poniżej krótka relacja wideo z Targów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.