Facebook Google+ Twitter

Relacja z konferencji "Wirtualna rzeczywistość - rzeczywiste problemy"

28 lutego Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała kolejną konferencję związaną z problem ochrony intelektualnej w internecie.

Plakat konferencji / Fot. scan plakatuLutowe spotkaniem MARR zainaugurował program szkoleń i konferencji w 2012 roku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Lutowe seminarium nosiło nazwę "Wirtualna rzeczywistość - rzeczywiste problemy".

Obecnie wiele mówi się o ACTA. Jak się okazuje, wiele punktów prawnych w tym temacie już w Polsce istnieje. Niestety, brak informacji i upublicznienia treści przez kompetentne czynniki powoduje, że powstał zbędny problem.

Pani dr Ożegalska-Trybalska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
przedstawiła rzeczywiste problemy własności intelektualnej w produktach multimedialnych oraz środowisku technik cyfrowych.

Do ochrony własności intelektualnej dochodzą nowe przedmioty oraz tematy. Systematycznie naruszane są prawa autorskie w internecie poprzez linkowanie, serwisy torrentowe. To usługodawcy odpowiadają za to, co oferują przez drogę elektroniczną.

Jednym z tematów była obecnie głośna sprawa ACTA, regulująca przepisy zakresu ochrony własności intelektualnej twórców różnych produktów oraz korzystania z utworów w środowisku cyfrowym.

Do nowych przedmiotów ochrony własności intelektualnej w internecie
zalicza się przykładowo strony www. Adresy tych stron używane w charakterze oznaczeń odróżniających od innych podobnych jak znaki towarowe, oznaczenia przedsiębiorstw, elektroniczne bazy danych.

Zastanawiano się nad tym, co to jest dozwolony użytek w sieci. Wyjaśniono jaka jest odpowiedzialność usługodawców świadczących publicznie usługi elektroniczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.