Facebook Google+ Twitter

Relacja z łomżyńskich obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II

Wczoraj, 2 kwietnia odbyły się w Łomży, przy pomniku Liść, obchody szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II, które zorganizowali harcerze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa.

Pomnik, przy którym odbywała się uroczystośc. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomObchody składały się z dwóch części. Pierwsza zaczęła się ok. godz. 12.00. Wtedy odbyło się wypuszczenie gołębi przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 i nie tylko, gdyż gołąbki puszczali także starsi mieszkańcy Łomży. Potem przedszkolaki wyrecytowały wiersz i zaśpiewały „Barkę”. Chwilę później Marek Malinowski z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych (sekcja Wizna), puścił gołębie do Ojca Świętego. Na koniec przedszkolaki wypuściły balony.

- My w pewien sposób jesteśmy dla tych przychodzących na naszą uroczystość też Kościołem, jesteśmy uzupełnieniem braku Boga w sercach. A najważniejsze jest to, że ktoś musi to robić, by zachować pamięć dla potomnych o wielkich ludziach naszego narodu i nie tylko, ale my robimy to przede wszystkim dla dzieci, by przybliżyć im postać Jana Pawla II. Robimy to ponieważ poniekąd jesteśmy patriotami. Robimy to, bo czuwamy. Robimy to, bo kochamy Ojca Świętego. – mówi Krzysztof Pyczot, drużynowy 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom.

W przerwie między pierwszą a drugą częścią harcerze budują przeprawę dla żab. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomW przerwie między pierwszą a drugą częścią uroczystości harcerze budowali przeprawę dla żab w okolicy Kalinowa (gm. Piątnica), o której napiszę w innym artykule, kiedy będziemy podsumowywać, ile w tym roku żab uratowaliśmy.Druhny Klaudia Skorulska i Paulina Eliasz budują przeprawę dla żab. / Fot. 59 DH Ptaki Ptakom

Przedszkolaki recytują wiersz dla Jana Pawła II. / Fot. 59 DH Ptaki PtakomDruga część zaczęła się lekko po godzinie 20.30. Podczas jej trwania druhna Paulina Eliasz pokazywała zdjęcia Jana Pawła II, m.in. z pobytu w Łomży w czerwcu 1991 r. Druh Paweł Makowski ustawiał warty honorowe przy Liściu, natomiast druh Krzysztof Pyczot rozpalił ognisko harcerskie, kiedy ludzie śpiewali Barkę. Były też przemówienia obecnych na uroczystości. Starsza pani przyjechała aż z Lidzbarka Warmińskiego. Bardzo wzruszyły ją nasze łomżyńskie obchody. A dziesięcioletnia Laura powiedziała piękny wiersz o Janie Pawle II. O godzinie 21.37 Mateusz Zeszut zagrał na trąbce "Ciszę" dla papieża Polaka. Następnie zostało wysłane przesłanie do Ojca Świętego, arką wykonaną przez Teatr Lalki i Aktora. Wszyscy Balony gotowe do startu do Ojca Świętego / Fot. 59 DH Ptaki Ptakomzadowoleni wrócili do domu.

Nie udało się niestety z filmem. Z powodu problemów technicznych, za co przepraszał druh Paweł Dąbrowski, który miał się tym zająć.Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc i wsparcie Sylwii Cwalinie, Agnieszce Zielewicz z policji, Markowi Malinowskiemu z PZHGP sekcja WIZNA, Aleksandrowi Pladze ze Studia Skorpion, Pawłowi Nowakowi z hotelu Belfort, firmom Miliszkiewicz i Simmtech. Pomogli także harcerze z 4DH Panteon.

Balony lecą do Jana Pawła II / Fot. 59 DH Ptaki PtakomDziewczynka chce puścic balon do Jana Pawła II / Fot. 59 DH Ptaki PtakomGołąbki lecą do Jana Pawła II / Fot. 59 DH Ptaki PtakomLudzie na obchodach / Fot. Paweł DąbrowskiWarta pełniona przez członków 59 DH Ptaki Ptakom - Klaudię Skorulską i Daniela Rutkowskiego / Fot. Paweł DąbrowskiDruhna Natalia Kłosińska, Klaudia Skorulska, Paulina Eliasz i Radek Klepadlo gotowi do puszczenia Arki do Jana Pawła II. / Fot. 59 DH Ptaki Ptakom

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na stronie http://jp2.ptaki-ptakom.eu/ jest duzo wiecej zdjec z uroczystosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.