Relacja z meczu I ligi Warta Poznań - GKS Katowice

Historia lubi się powtarzać – te słowa mogą podsumować spotkanie Warty Poznań z GKS Katowice. Podobnie jak rok temu obie drużyny zremisowały w Poznaniu wynikiem 3:3.

Początek spotkania zdecydowanie należał do GKS-u. Już w 15. minucie Krzysztof Kaliciak wykorzystał nieporozumienie w szeregach gości i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera Warty Poznań. Podopieczni Bogusława Baniaka po stracie bramki wzięli się w garść i przejęli inicjatywę. Lecz niespodziewanie w 39. minucie Mateusz Sroka wyprzedził defensorów
gospodarzy na prawym skrzydle i jego mocne dośrodkowanie znalazło adresata. Bartosz Iwan
popisał się "szczupakiem" i podwyższa prowadzenie na 0:2, strzelając z pięciu metrów.

Gdy wydawało się, że ten wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy, Marcin Klatt w 45. minucie potężnym strzałem z dystansu strzelił bramkę kontaktową. Do przerwy było więc 1:2.

Druga część spotkania przyniosła rozstrzygnięcie. Już na początku Warciarze wzięli się za odrabianie strat. W 48. minucie Paweł Ignasiński popisał się idealnym dośrodkowaniem do Marcina Klatta i napastnik z Poznania dał swojej drużynie wyrównanie. W 68. minucie katowiczanie wychodzą znów na prowadzenie. Piotr Plewnia popisał się doskonałym podaniem do Bartosza Iwana. Napastnik Gieksy się nie pomylił.

Warciarze odpowiedzieli bardzo szybko. Już trzy minuty później Marcin Klatt podaje piłkę na piątym metrze główką do Piotra Reissa, a ikona poznańskiej piłki zdobywa wyrównanie potężnym strzałem.

Warta Poznań - GKS Katowice 3:3 (1:2)
Bramki: 0:1 - Kaliciak (15.), 0:2 Iwan (39.), 1:2 Klat (45.), 2:2 Klatt (48.), 2:3 Iwan (67.), 3:3 Reiss (71.)
Warta: Radliński - Ignasiński, Jankowski, Bartkowiak, Otuszewski - Bekas, Wojciechowski - Magdziarz, Reiss, Iwanicki (28. Miklosik) - Klatt.
Żółte kartki: Wojciechowski, Reiss - Gorczyca, Goncerz.

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk).

Widzów: 1500.

Pomeczowe komentarze

Gabriel Nowak (GKS Katowice). - W tym spotkaniu było wiele walki. Obu zespołom zależało na jak najlepszym wyniku. Padło dużo bramek, także uważam, że mecz mógł się podobać. Jestem zdania, że straciliśmy bramki po błędach w naszej defensywie. Zawsze w Poznaniu jest wyrównany pojedynek i podobnie jak rok temu zremisowaliśmy 3:3.

Adrian Bartkowiak (Warta Poznań). - Moim zdaniem ten mecz był bardzo ciężki. Szkoda, że tylko zremisowaliśmy na własnym boisku. Gdybyśmy wyszli bardziej skoncentrowani moglibyśmy się pokusić o trzy punkty.