Relacja z meczu Płomienia Przyprostynia - Mieszko Carbon Gniezno

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-12 17:04

W weekend 10-11 sierpnia, zostały zainaugurowane rozgrywki piłkarskie w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej w nowym sezonie 2013/2014. Drużyna Płomienia Przyprostynia zmierzyła się z Mieszko-Carbon Gniezno.

Relacja z meczu Płomienia Przyprostynia - Mieszko Carbon Gniezno / Fot. Archiwum KS Płomień PrzyprostyniaW weekend 10-11 sierpnia, zostały zainaugurowane rozgrywki piłkarskie w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej w nowym sezonie 2013/2014. Drużyna Płomienia Przyprostynia zmierzyła się z Mieszko-Carbon Gniezno. Był to pierwszy historyczny mecz drużyny z Gminy Zbąszyń na boiskach IV ligowych.

Pierwsze czterdzieści pięć minut niedzielnego meczu w wykonaniu obu drużyn, na boisku w Zbąszyniu ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, gdzie do tego spotkania mistrzowskiego doszło, było wyrównanym pojedynkiem piłkarskim mimo że przewagę nad gospodarzami posiadali gracze Mieszka-Carbon Gniezno. Obie drużyny w tej części gry wprawdzie stworzyły sobie dogodne sytuacje podbramkowe, do zdobycia gola dającego prowadzenie jednej jak i drugiej drużynie w meczu. Na drodze jednak do tego celu stanęła dobra gra w niedzielnym meczu w defensywie w wykonaniu obu zespołów zarówno gospodarzy jak gości.

Relacja z meczu Płomienia Przyprostynia - Mieszko Carbon Gniezno / Fot. Archiwum KS Płomień PrzyprostyniaW efekcie czego pierwsza część spotkania pomiędzy Płomieniem Przyprostynia a Mieszkiem-Cabron Gniezno, zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej części gry z ośmiu niewykorzystanych dogodnych sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy Mieszka-Carbon Gniezno, do zdobycia bramki dającej im prowadzenie w meczu na uwagę zasługują dwie drużyny. W 17 minucie szansę pokonania golkipera Płomienia Przyprostynia – Jakuba Borkowskiego nie wykorzystał Krzysztof Jackowiak, po którego strzale z 16-tego metra bramkarz gospodarzy wyszedł obronną ręką broniąc silny uderzoną piłkę przez kapitana biało-niebieskich. Z kolei w 37 minucie bliski zdobycia gola w zespole Mieszka-Carbon Gniezno, był Dawid Ciążyński po którego strzale z bliskiej odległości piłka minęła słupek bramki gospodarzy. W zespole natomiast Płomienia Przyprostynia, w tej części gry swoich okazji do pokonania golkipera z Gniezna – Patryka Szafrana nie wykorzystali między innymi w 7 minucie Szymon Szulc, będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mieszka-Cabron Gniezno oraz Tomasz Śliwa w 25 minucie, po którego strzale bardzo dobrą interwencją popisał się Szafran.