Facebook Google+ Twitter

Relacja z pewnego wyjątkowego koncertu Edyty Geppert w Warszawie

Recital Edyty Geppert odbył się 16 grudnia o godz. 18.45 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Pięknej Miłości w Warszawie. Organizatorem był Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Białołęka.

Impreza odbyła się z okazji spotkania opłatkowego z nowym burmistrzem Białołęki Adamem Grzegrzółką. Organizatorem tego corocznego koncertu był Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Białołęka i jej Naczelnik Pani Małgorzata Kozieł.

Gwiazdą wieczoru była Edyta Geppert, która swoim misternym recitalem wypełniła cały przygotowany spektakl. Scenografia także była profesjonalna i nowatorska. W swojej działalności artystycznej gwiazda wykonała już około 3 tys. recitali na żywo. Tym razem przygotowała utwory pochodzące ze wszystkich swoich albumów oraz takie, które nigdy nie były wydane. Usłyszeliśmy również jej największe, dobrze znane przeboje, a na zakończenie kolędy. Nagłośnienie i akustyka wnętrza kościoła była doskonała. Zgromadzona, zasłuchana publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami. Dla gości koncertu dostępne były w sprzedaży płyty CD artystki, która po koncercie rozdawała także swoje autografy.

Edyta Geppert zaprezentowała się po raz pierwszy szerszej publiczności w 1984 r. Zdobyła wtedy pierwszą nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Sukcesy na opolskim festiwalu odnosiła jeszcze dwukrotnie w 1986 i 1995 r. Jest jedyną polską piosenkarką, która do tej pory otrzymała trzykrotnie Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984 - "Jaka róża, taki cierń", 1986 - "Och, życie kocham cię nad życie", 1995 - "Idź swoją drogą"). W 2007 r. otrzymała z rąk ministra Kazimierza Ujazdowskiego Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a 3 maja 2009 r. odznaczona została przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.