Facebook Google+ Twitter

Relacja z przeszłości – testujemy nowy edytor

Niczym w filmach sensacyjnych, dostałem od Tomka Kowalskiego hasło i kod dostępu do strony, na której testowany jest na dwu- i trójpiórowcach nowy, ulepszony edytor tekstów. Relacja na żywo!

Mamy dziś 18 lutego 2007 r. Mam nadzieję, że wszyscy zgadzają się z tym, najprostszym z możliwych, stwierdzeniem.

Przed edycją i moderacją

Po wpisaniu hasła i kodu od razu stwierdziłem, że coś jest nie tak. U góry pojawiają się ciągi znaków, zaczynające się od: PHP Notice. Niech informatycy to interpretują, bo dla mnie najlepsze jest to, że mam wrażenie, jakbym wsiadł do wehikułu czasu. Na stronie głównej wiszą teksty Julii Madgaleny Wojtaś o samotności jako sposobie na życie i Oliwii Piotrowskiej o reklamie jako sposobie na przetrwanie Wiadomości24.pl. Spomiędzy nich wychyla się „Polska zza siódmej miedzy – konkurs rozstrzygnięty”. Z prawej strony sonda: „Czy Wiadomości24.pl spełniają Twoje oczekiwania?” (tak, niezupełnie, wcale), a Mirnal właśnie rozpętuje na forum burzliwą dyskusję na temat ujawniania numerów butów i innych tajnych danych członków redakcji. Jaki zatem dzień mamy w serwisie? Patrzę na daty tekstów. Nie ma wątpliwości - 25 stycznia!

Określenie jakie nasuwa mi się przy tej okazji to „fleshback”, czyli po polsku: „przebłysk”. Takie zjawisko może między innymi wystąpić po spożyciu grzybków halucynogennych. Zresztą w tym tkwi niebezpieczeństwo zażywania tych specyfików. Mogą się przytrafić naprawdę koszmarne wizje. Potem człowiek trzeźwieje i wydaje się, że wszystko wróciło do normy, a tu po miesiącu, roku, albo nawet kilku latach następuje nagły, niespodziewany nawrót stanów lękowych i tzw. „bad trip”, czyli „złej jazdy”. Niebezpieczeństwo tkwi w tym, że może się to przydarzyć podczas prowadzenia samochodu lub przy wykonywaniu innych czynności wymagających trzeźwości. A przy flashback’u człowiek potrafi stracić panowanie nad sobą.

Na szczęście ten „przebłysk” z przeszłości nie zalicza się do kategorii „złej jazdy”. Natomiast daje wyobrażenie o zmienności gazety internetowej. Pisząc w Wiadomościach24.pl tworzymy tak naprawdę system kodów, który szyfruje daną chwilę. Beata Biały w dziale Moje Trzy Grosze pisze o widmie, które wisi nad stolicą, widmie nowych wyborów. Najczęściej komentowano skandalizujący tekst o nieprzyzwoitych związkach młodych osób ze starszymi. Mirek Naleziński ma 2999 komentarzy i wciąż zwleka z dodaniem trzytysięcznego. W rankingu punktów prowadzi Oliwia Piotrowska. A drużyna polskich szczypiornistów właśnie zwyciężyła, po istnym horrorze, z Islandią. A, i jeszcze to: Sejm przeznaczy 40 mln zł na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Cóż, zaraz się zaloguję, żeby sprawdzić ten nowy edytor. Jednocześnie dziękuję redakcji za zafundowanie wycieczki w przeszłość. Dobrze, że dzień i godzina sprzyjają trzeźwości, bo w innym wypadku mógłbym dojść do wniosku, że właśnie zaczął mi się urlop. I kto zrekompensowałby utratę pracy?

Po zalogowaniu


No dobra, jestem w edytorze. I co tu mamy? Mamy tu podgląd, na którym nic nie widać, czyli jest tzw. "blank". Jest też opcja pogrubiania, pochylenia i śródtytułu, ale nieaktywna. No to zaryzykujemy zmianę edytora (przycisk "zmień edytor"). Uwaga...

Oj, ciężko było! Jakieś informacje o jakiś błędach, chyba ze sto razy musiałem powtarzać "enter", że ok. No i jest, po pewnych problemach: stary, dobry edytor. A poza tym? Bez zmian - wciąż mamy 25 stycznia 2007 r., dyżuruje Przemek Trubalski, 57 komentarzy na forum w dyskusji o ujawnianiu danych przez redaktorów. Ciekawe tylko, jaką datę będzie miał mój tekst? Żeby było jeszcze bardziej odlotowo, spróbuję go zamieścić samodzielnie. Po coś są te trzy pióra, nie?

Post sciptum

Tekst, który jest, ale go nie ma... Można się w tym nieźle pogubić. Zupełnie jak u Lema. W każdym razie na tamtej stronie, z przeszłości, zamieściłem ten tekst, co nie oznacza, że znalazł się on na stronie dostępnej dla innych użytkowników. A kto będzie się specjalnie cofał w przeszłość do 25 stycznia, żeby przeczytać tekst o czymś, co jest tworem wirtualnym? Nikt. Dlatego jako Wasz korespondent z pierwszej udanej podróży w przeszłość w Polsce, upowszechniam swoją relację również w czasie teraźniejszym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Swoją drogą, ciekawe że teksty o Wrocku i wystawie w Ossolineum, po których dziękowały mi różne osoby, nie doczekały się Twoich komentarzy, natomiast taki popołudniowy bzdet, który był pisany po to, żeby Wam pomóc, został skomentowany. Może powinienem pisać już tylko bzdety?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko jest dla mnie inspiracją do napisania tekstu. Cieszę się, Pawle, że na swój sposób wyrażasz wdzięczność za wyczerpujące uwagi co do testowanego systemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie! Nigdzie w mailu nie pisaliśmy, że chcemy upubliczniać informacje o wersji testowej. Co tym tekstem chciałeś osiągnąć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż... Adam, może trzeba było jednak poczekać z tym testowaniem do jutra... Najwyraźniej to nie jest Twój dzień... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.