Facebook Google+ Twitter

Relacja z warszawskiej nocy muzeów 2009

Noc z 16 na 17 maja należała do warszawskich muzeów. Już od godziny 19 niemal wszystkie placówki muzealne i kulturalne w stolicy były otwarte dla interesantów.

 / Fot. Joanna BąderMimo deszczowej pogody muzea zapełnili zwiedzający. Dla wielu z nich była to już kolejna taka noc. Co ich skusiło, żeby zamiast wypoczywać odwiedzić muzea? Darmowe przejazdy zabytkowymi autobusami i tramwajami? Bezpłatne wejściówki, liczne atrakcje i imprezy tematyczne, które rzadko są organizowane w dni powszednie? Cóż... W pewnych wydarzeniach po prostu wypada uczestniczyć. Warto zauważyć, że roku na rok zainteresowanie Nocą Muzeów wzrasta.
Przed wejściem do Sejmu RP. / Fot. Joanna BąderNiemal wszędzie trzeba było czekać w kilkumetrowej kolejce. Śmiało mogę stwierdzić, że najdłużej (nawet ponad godzinę) oczekiwało się na wejście do Sejmu, który po raz pierwszy brał udział w takiej imprezie. Oczekiwanie na wstęp umilał wyświetlany przed gmachem przy Wiejskiej film o polskiej drodze do wolności oraz o wejściu Polski do Unii Europejskiej. Wnętrze sejmowe niemal każdego zachwyciło. Mogliśmy zwiedzić sale, które zazwyczaj widzi się w mediach, m.in. salę kolumnową, salę posiedzeń sejmowych, salę Konstytucji 3 Maja, salę Ignacego Daszyńskiego i Wojciecha Trąbczyńskiego.
Państwowe Muzeum Archeologiczne / Fot. Joanna BąderW Państwowym Muzeum Archeologicznym uczestnicy tej muzealnej nocy mogli zapoznać się z pradziejami ziem polskich, z poszczególnymi kulturami i ze sztuką naszych przodków aż do późnego średniowiecza.
Również Zamek Królewski cieszył się sporym zainteresowaniem. Jeszcze przed ustaloną godziną 19 można było dostrzec sporą kolejkę. Do zwiedzania udostępniono apartament wielki, królewski i odrestaurowane arkady Kubickiego. Zadbano również o najmłodszych uczestników nocnej imprezy. Odbywały się zajęcia dla dzieci, zatytułowane "Historia tajemniczego lusterka " oraz "W poszukiwaniu skarbów Bazyliszka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ktoś zazdrosny ucina Ci gwiazdeczki. :) Robi się wesoło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.