Facebook Google+ Twitter

Relacja z wystawy szkiców przedwojennej architektury Słubic

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-20 21:18

19 czerwca 2010 r. w słubickiej cafe-galerii "Prosto z mostu" odbył się wernisaż wystawy szkiców przedwojennej architektury Słubic "Słubice wczoraj i dziś" autorstwa Rolanda Semika. Impreza cieszyła się niemałym powodzeniem.

Autor i pomysłodawca wydarzenia podczas przemowy na wernisażu. / Fot. K. Malczewska/ R. SemikWszystkie fotele były zajęte, a nawet trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła...

Wśród gości znaleźli się byli i obecni przedstawiciele słubickiego samorządu (m.in. radna Krystyna Kiba), przedstawiciele Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane eSMail w Słubicach (m.in. prezes Agnieszka Gawłowska), nauczyciele, studenci i inni mieszkańcy regionu. Wszystkich zebranych powitała właścicielka lokalu Natalia Żwirek.

Potem głos zabrał autor szkiców. Na wstępie podziękował patronom merytorycznym, którymi są Starostwo Powiatowe w Słubicach a także Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, a także patronowi medialnemu - słubickiemu portalowi informacyjnemu slubice24.pl Następnie Roland Semik opowiadał o miejscach uwiecznionych na grafikach. Na zakończenie spotkania można było wypić po symbolicznej lampce szampana oraz skosztować ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Malczewską.

Goście kawiarni podczas wernisażu. / Fot. R. SemikJuż wkrótce w lokalnej telewizji kablowej HTS Słubice ukaże się dokładna informacja na temat rozpoczętej wystawy. Głos przed kamerą zabiorą zarówno Roland Semik jak i Agnieszka Gawłowska.

Warto przypomnieć, że 20 czerwca w okolicach godz. 12 rusza aukcja wszystkich prac na cele charytatywne, której beneficjentem będzie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane eSMail w Słubicach. Aukcja toczy się zarówno na serwisie aukcyjnym Allegro, jak i w sposób bezpośredni dla osób, które nie mają swojego konta na tym serwisie.

Jeden ze szkiców / Fot. Roland Semik Ponieważ nie wynaleziono skutecznego leku na stwardnienie rozsiane, Stowarzyszenie za główny cel stawia sobie zapewnienie dostępu do rehabilitacji wielowymiarowej. Serdecznie zapraszamy instytucje, przedsiębiorców oraz osoby prywatne dobrego serca! Pomóżmy tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują.

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane eSMail w Słubicach – więcej na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

Roland Semik – urodzony w 1984 r. w Radomiu. Absolwent polsko-niemieckich studiów prawniczych na UAM w Poznaniu i na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Stażysta Parlamentu Europejskiego w 2005 r. Z zamiłowania historyk, tłumacz, regionalista i dziennikarz obywatelski. Członek wielu stowarzyszeń, m.in. Polskiego Towarzystwa Historycznego, Klubu Historycznego im. Grota-Roweckiego w Warszawie i Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Organizator pierwszych odsłon Dnia Tybetu i Dnia Solidarności z Ofiarami Rasizmu w Słubicach. Szef tworzonego właśnie działu historycznego portalu slubice24.pl. Ekspert działu historia serwisu wiadomości24.pl Naukę plastyki pobierał u radomskich plastyków: Sylwestra Zakrzewskiego (ilustratora radomskich gazet lokalnych) oraz Cezarego Jędrzejewskiego (wicedyrektora Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
w Radomiu).

Kawiarnia-galeria „Prosto z mostu” w Słubicach – więcej na oficjalnej stronie cafe-galerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.