Facebook Google+ Twitter

Relacja z wystawy warszawskiego Nikifora w Łajskach

Relacja z ostatniej wystawy warszawskiego Nikifora oraz "Don Kichotki". Wydarzenie odbyło się pod koniec ubiegłego roku.

Obraz pt. "Skakanka" był pierwszym obrazem z całego cyklu obrazów "Kraina Dzieciństwa", do których poetka "Don Kichotka" własnoręcznie napisała wiersze. / Fot. Marek KraussW środę 28 grudnia 2011 roku w nowoczesnym ośrodku kultury w miejscowości Łajski odbyła się ostatnia - wg kalendarza artystycznego na 2011 rok - wystawa warszawskiego Nikifora. Wydarzenie zakonczyło współpracę warszawskiego Nikifora ze "Słomianym Twórcą".

Na wystawie pt. "Kraina Dzieciństwa" były wystawione, pierwsze w historii artystycznej Warszawskiego Nikifora, obrazy z wierszami napisanymi własnoręcznie przez Don Kichotkę (z cyklu o tej samej nazwie). Równocześnie pierwszy raz zostały wystawione w miejscu publicznym dzieła z prywatnej unikatowej
kolekcji Pawła Słomczyńskiego, Jana Rudzińskiego i Ewy Kuczmar. Goście mogli także zobaczyć jeden z pierwszych portretów z 1999 roku pt. "Portret Stelly Duszczyk". Największym przebojem wystawy był portret wnuczki Jerzego Jastrzębskiego, który został namalowany na drewnie. Podobny obraz z wierszem Don Kichotki pojechał do Norwegii.

Do udziału w wystawie zostali jeszcze włączeni: "Bajkowy Dom" z Jabłonny, szkoły z Wieliszewa, powiatowe szkoły i placówki specjalne z Legionowa. Była to też ostatnia wystawa "Słomianego Twórcy".

Podczas wydarzenia odbył się recital wierszy "Don Kichotki" , której wiersze czytała Pani Walentyna Janiszewska. Najbardziej podobał jej się wiersz pt. "Jaskółka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.