Facebook Google+ Twitter

Relacja ze spotkania z ks. Isakowiczem-Zalewskim

- Radek Sikorski to najgorszy minister jakiego Polska miała. Arcybiskup Józef Życiński "TW Filozof", do dzisiaj nie wyjaśnił swoich spraw - mówił ks. Isakowicz-Zaleski podczas spotkania z mieszkańcami Jeleniej Góry.

ks. Isakiewicz-Zalewski / Fot. Tomasz AugustyniakSpotkanie odbyło się 4 listopada w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Jeleniej Górze. Ksiądz Isakowicz-Zalewski zasłynął jako autor publikacji "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej", która narobiła sporo zamieszania, natomiast jego najnowszą książką jest "Przemilczane ludobójstwo na Kresach." Podczas spotkania poruszane były przede wszystkim tematy historyczne dotyczące bolesnych stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami w latach 1939-1944. Jednak ksiądz wypowiadał się również o sprawach bardziej aktualnych, o które dopytywali się licznie zgromadzeni w podziemiach kościoła ludzie.

Internet

- Internet jest genialnym medium, niezależnym od polityków. Musiałem się go nauczyć, założyłem stronę (isakowicz.pl), na którą codziennie się loguję. Mamy tysiące odsłon dziennie. Dostaję również mnóstwo maili. Prośba do starszego pokolenia by spisywać swoje wspomnienia i przysyłać do mnie. Jeśli jest to trudne prosić o pomoc młodszych skomputeryzowanych.

Gazeta Wyborcza

- Gdy powstawała moja pierwsza książka, najbardziej atakował mnie Lesław Maleszka, mój kolega z podziemia; byliśmy po imieniu, ale dlaczego atakował takie osoby jak ja? Bo miał coś na sumieniu. Kiedy zaczął się problem IPN, to najbardziej zaciekły atak poszedł ze strony Gazety Wyborczej. Niejeden Maleszka ma coś na sumieniu. Na łamach Gazety Wyborczej atakował mnie wielokrotnie arcybiskup Józef Życiński, tajny współpracownik o pseudonimie "Filozof", on najwięcej atakuje. Nagonka Gazety Wyborczej jest okrutna. Za dwa tygodnie będę pikietował jeden z uniwersytetów w Krakowie, gdzie chcą nadać doktorat honoris causa Michnikowi.

Najgorszy minister: Radosław Sikorski

- Najgorszy minister spraw zagranicznych, jakiego Polska miała, to jest Radek Sikorski.
Kompletnie zaniedbał politykę wschodnią. Siedzi w Waszyngtonie, głównie ze względów rodzinnych. Przygotowywaliśmy od wielu miesięcy na Uniwersytecie Wrocławskim konferencję polsko - ukraińską na tematy ludobójstwa. Wszystko było dobrze, dopóki MSZ kierowane przez Radka Sikorskiego nie zadzwoniło do rektora. Było jak w PRL-u, "wicie rozumicie towarzyszu, nie wolno" i do dziś konferencja nie może się odbyć, już pomijam formę, aroganctwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No ksiądz Isakowicz szkodzi rządowi bo tam nie jeden ma to i owo do ukrycia a i kler nie jest zadowolony bo też nie jeden grzech by się znalazł a tu opinia publiczna ,stanowiska i inne zaszczyty poszły by do odstawki.
popierajmy inicjatywy księdza to może coś drgnie w tej rządowo-sejmowej sitwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zajawka zabrzmiała za bardzo oskarżająco, wynika to z tego, że te dwa zdania wypowiedziane w różnych częsciach spotkania zostały z sobą połączone. Spotkanie miało nieco łagodniejszy wydźwięk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.