Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22271 miejsce

"Religa" Judyty Watoły i Dariusza Kortko już w sprzedaży

Książka autorstwa dziennikarzy Judyty Watoły i Dariusza Kortko pt. "Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga", opowiadająca o słynnym kardiochirurgu Zbigniewie Relidze jest już w sprzedaży. Swoją premierę miała w Zabrzu.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielKsiążka "Religa" opowiada o słynnym kardiochirurgu Zbigniewie Relidze, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził udany przeszczep serca.

Książka ukazała się nakładem Agory, a jej autorami są dziennikarze Judyta Watoła i Dariusz Kortko. Watoła w rozmowie z PAP tak wspomina spotkanie z Religą: "Nie pamiętam pierwszego spotkania z nim, ale jedno zapamiętałam szczególnie. To była konferencja prasowa, podczas której poinformował o swojej chorobie. Powiedział, że ma guza płuc i że zamierza być zdrowy. To mnie wcisnęło w fotel, że lekarz mówi coś takiego. Ale to był cały Religa - wielokrotnie w jego życiu słowo stawało się ciałem, tak miało być i tym razem".

Autorzy książki nie tylko opisali liczne sukcesy Religi, ale również pokazali ciemniejszą stronę jego charakteru: "alkohol, papierosy. Piszemy o tym, jak nie radził sobie z napięciem podczas walki o pacjentów, jak przeżywał ich stratę, że był cholerykiem, potrafił kogoś zwolnić, a 5 minut później przyjąć z powrotem" - mówi Dariusz Kortko.

To nie jedyna pozycja, która opowiada o życiu Zbigniewa Religi. 10 października na ekrany polskich kin wchodzi film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, opowiadający o życiu profesora. W rolę lekarza wcielił się Tomasz Kot.

Zobacz:"Bogowie". Film o Relidze i pierwszych polskich przeszczepach serca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.