Facebook Google+ Twitter

Religa: zaświadczenie o stanie zdrowia może być nieprawdziwe

Dzisiejsza prasa podała, że zdrowie prezydenta jest poważnie zagrożone. Lech Kaczyński miał cierpieć na chorobę wieńcową. Zbigniew Religa i Maciej Łopiński wszystkiemu zaprzeczają

"Super Express" napisał, że to nie zaburzenia układu pokarmowego były powodem niedyspozycji głowy państwa. Tabloid twierdzi, że dotarł do zaśwadczenia lekarskiego, w którym napisano, że Lech Kaczyński cierpi na chorobę wieńcową.

fot. Paweł Nowak/ DŁNa specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej sekretarz stanu w Koncelarii Prezydenta Maciej Łopiński i minister zdrowia, prof. Zbigniew Religa zaprzeczyli tym informacjom. Ośwadczyli też, że prezydent nie miał nigdy – jak donosił dziennik – załamania nerwowego.

– Czytamy w "Super Expressie", że choroba prezydenta i ciągły stres może nawet zabić Lecha Kaczyńskiego. Chciałem powiedzieć, że to jest nieprawda – powiedział Łopiński. – Prezydent Lech Kaczyński cierpiał na poważną infekcję na początku roku, pogłębił ją wyjazd prezydenta na Śląsk po zawaleniu się hali targowej w Katowicach.

Zbigniew Religa zaznaczył też, że po publikacji dziennika prezydent został poddany specjalnym badaniom, które wykluczają jakąkolwiek chorobę serca. Dodał również, że zaświadczenie o stanie zdrowia może być nieprawdziwe

"Super Express" powołuje się na zaświadczenie lekarskie, które można znaleźć w teczce Lecha Kaczyńskiego w IPN. Zostało ono wystawione podczas stanu wojennego. W zaświadczeniu lekarskim napisano, że L.Kaczyński cierpi na chorobę wieńcową.

Religa zaznaczył, że w stanie wojennym wielu lekarzy wystawiało nieprawdziwe zaświadczenia osobom represjonowanym. "Każdy z nas, kto wydawał tego typu zaświadczenia, jest usprawiedliwiony" - podkreślił Religa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dzięki! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiejsza, poważnie, Kaczyński cierpi,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.