Facebook Google+ Twitter

Religia a statystyka według Lecha Wałęsy

Czym różni się turecki wicepremier Bulent Arine od Lecha Wałęsy? Niczym! Obaj są wierzący, i chociaż wierzą w innego Boga, a do tego Lech Wałęsa ma Matkę Bożą w klapie, to obaj twierdzą, że w państwie powinna rządzić większość religijna.

 / Fot. By Osvaldo Gago (Photographer: Osvaldo Gago) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0Największy polski demokrata z dumą podkreśla, że też szanuje mniejszości i nawet im nie zagraża. Jak sam twierdzi, udowodnił to swoim życiem i walką. O co walczył Lech Wałęsa, skoro teraz mówi że "Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Lech Wałęsa nie przeprosi za swoje słowa i z wrodzoną dla siebie "delikatnością" dodał, że jego poglądy popiera prawie cały naród. To co nam łaskawie zechce ogłosić w kolejnym elaboracie, zawsze popiera cały narów, chociaż według sondaży Lech Wałęsa może liczyć tylko na mniej niż 1 procent głosów. Jednak słowa Lecha Wałęsy wiele jeszcze znaczą, i chociaż coraz trudniej je zrozumieć, to jednak w dalszym ciągu służą do tworzenia podziałów na my i oni. My, to większość do której należy Lech Wałęsa, a oni to mniejszości którym Lech Wałęsa oddaje wszelkie honory, lecz jednocześnie twierdzi, że te mniejszości nie powinny się afiszować i narzucać większości swoich poglądów. Słowa te wlewają miód w, i na uszy hierarchów polskiego Kościoła, bo przecież biskupi twierdzą, że mniejszość może tylko siedzieć za murem, a nie decydować o losach narodu polskiego, w którym 86,7 procent ludności to katolicy, co stanowi 33,4 miliona wyznawców.

Według Lecha Wałęsy większość powinna rządzić, lecz rządzić powinna tylko tam, gdzie istnieje taka większość. Gdy jednak np. w Turcji, żyje tylko około 5 tysięcy katolików, 3 tysiące Protestantów, 2 tysiące Świadków Jehowy oraz inne społeczności chrześcijańskie, a 99 procent ludności wyznaje islam, to tam powinna już panować tolerancja. Tam w Turcji powinno istnieć poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, oraz upodobań różniących się od swoich własnych.

W Polsce i na świecie sama myśl o przekształceniu dawnej Świątyni Mądrości Bożej (Hagia Sophia) w meczet, wywołała kolejną falę oburzenia oraz krzyki o dyskryminacji oraz prześladowaniu chrześcijan. Turcję zamieszkuje ponad 80 milionów ludzi, islam wyznaje 99 procent ogółu, a cała społeczność chrześcijańska to tylko około 100 tysięcy wyznawców. Hagia Sophia chociaż przez ponad 900 lat służyła chrześcijanom, to jednak później przez prawie 500 lat muzułmanom, i dopiero w 1934 roku została zmieniona w muzeum.

Chciałbym usłyszeć od laureata Nagrody Nobla, największego bojownika i demokraty Lecha Wałęsy odpowiedź na proste pytania; 1. Czy większość 99 procentowa w Turcji, ma prawo zmienić to muzeum w meczet? Czy mniejszość 1 procentowa która powinna siedzieć za murem, może się afiszować i narzucać większości swoje poglądy?

Odpowiedź na te proste pytania powinna mieć i dla polaków znaczenie ponieważ chrześcijańska większość w naszym kraju domaga się zwrotu ziem które kiedyś przed wiekami do niej należały. Polacy Kościołowi zwrócili już więcej ziem niż mu "komuna" zabrała, a jeszcze wysuwane są coraz to nowe żądania. Szczytem wszystkiego są już słowa coraz częściej wypowiadane na temat zwrotu ziem które kiedyś należały do Krzyżaków. Zakon który miał zapewnić ewangelizację Prusów podbił niektóre ziemie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Prus Wschodnich, tworząc z tych ziem Prusy Zakonne. Formalnie była to więc własność Kościoła którą częściowo odzyskał dopiero król Polski Władysław II Jagiełło.

Czy Kościół upomni się kiedyś o Malbork i inne "włości" zakonu? Czy Lech Wałęsa również stwierdzi, że większość (chociaż na razie tylko sejmowa) ma rację i należy zwrócić te ziemie? Czy Lech Wałęsa to nie taki turecki wicepremier Bulent Arine?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.