Facebook Google+ Twitter

Religia w kinie - zaproszenie na debatę w Krakowie

Dzisiejszego wieczoru w krakowskim Centrum Kultury i Dialogu odbędzie się debata pt. "Religia w kinie". W dyskusji udział wezmą: Anna Dymna - aktorka Starego Teatru i reżyser Radosław Markiewicz.

Zdjęcie z debaty "Kościół w sidłach polityki" - 17.10.2007 / Fot. www.ckid.plKrakowskie Centrum Kultury i Dialogu co dwa tygodnie organizuje różnorodne debaty. Jak powiedział mi o. Janusz Salamon, dyrektor Centrum, – Debata będzie ciekawa ze względu na poruszone w niej różne aspekty religii w kinie, jej oddziaływania na widza oraz często odmienne spojrzenia na tą kwestię zaproszonych gości.

Warto przypomnieć, iż krakowskie Centrum Kultury i Dialogu (CKiD) powstało w 1998 roku z inicjatywy o. Stanisława Musiała SJ. To instytucja akademicka, która zajmuje się przede wszystkim budowaniem dialogu między reprezentantami różnych religii, kultur i światopoglądów. Jak czytamy na jego oficjalnej stronie, Centrum czerpie inspirację z ducha chrześcijańskiego uniwersalizmu, wyrażonego w nauczaniu Kościoła katolickiego oraz dekretach Zakonu Jezuitów. Obecnym Dyrektorem Centrum jest o. Janusz Salamon.

Centrum realizuje swoją misję poprzez organizowanie publicznych debat, seminariów i konferencji naukowych, działalność publicystyczną i wydawniczą. Stanowi także integralną część Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, gdzie ściśle współpracuje z tamtejszą społecznością studencką. Od 2007 roku działa przy CKiD koło naukowe, którego opiekunem jest znany publicysta Jarosław Makowski.

Warto odwiedzić stronę Centrum www.ckid.plgdzie na bieżąco pojawiają się nowe, ciekawe artykuły, zapowiedzi kolejnych debat i zapisy z poprzednich.

Serdecznie zapraszamy !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.