Facebook Google+ Twitter

Religijność Polaków wyzwaniem dla Europy

Zagubiona europejska cywilizacja powinna uczyć się od polskich dzieci wiary i katolicyzmu. Kontrowersyjne decyzje Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nijak się mają do gorliwej polskiej wiary. Miliony Polaków uczestniczyło w roratach.

Pamiątkowe bombki Czarne - roraty / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoWłaśnie kończy się długi okres adwentu. Jest to czas najważniejszy dla wszystkich katolików. Czas zadumy, przygotowania i oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Z wielkim zaangażowaniem i zdumieniem uczestniczyłem w roratach, które odbywały się w kościele Świętego Józefa w Czarnem.

Poranne msze gromadziły ponad 300 osób, a co jest warte podkreślenia, że to właśnie dzieci stanowiły 70 procent uczestników. Zdumiewające było również zróżnicowanie uczestników jutrzni. Najmłodsi mieli po trzy latka, a najstarsi ponad siedemdziesiąt. Tegorocznym patronem porannych mszy był święty Jan Maria Vianney z Ars. I właśnie jego historia kapłaństwa stała się inspiracją do rozważań na temat wartości, o których powinniśmy wszyscy pamiętać.

Plakat - roraty - Czarne / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW drodze chrześcijan do Nieba najważniejsze wskazówki dotyczą: pobożności, wytrwałości, pokory, spowiedzi, modlitwy, posłuszeństwa, postu i pokuty i wielu innych pozytywnych wartości, które powinny na stałe zagościć w życiu każdego człowieka. Niezapomniane procesje światła, wspólna modlitwa i śpiew na wiele lat pozostaną w pamięci wszystkich uczestników rorat. Księża: Andrzej Pacholski, Marcin Górski, Witold Karczmarczyk i Waldemar Składowski niestrudzenie zachęcali do uczestnictwa w porannych mszach.

Ważnym elementem każdej mszy były również odpowiedzi na konkursowe pytania, które dotyczyły historii kapłaństwa księdza Vianneya. Dzieci miały możliwość wygrania różnego rodzaju prezentów, a były one bardzo zróżnicowane : od aniołków, szopek , a kończąc na płytach z kolędami . Tradycją stały się również okolicznościowe bombki ze specjalnym napisem : Roraty 2010 – Czarne- Pokażę Ci drogę do Nieba. I szkoda tylko, że następne roraty dopiero w 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niedlugo kolejny spis powszechny, tym razem z pytaniem uwzgledniajacym wyznanie... moze wreszcie zweryfikowane zostana te "miliony"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

My, Naród Polski, wzywamy inne narody Europy do podjęcia współzawodnictwa w zakresie frekwencji na niedzielnych i świątecznych nabożeństwach oraz odsetka wiernych przystępujących do komunii. Jednocześnie składamy zobowiązanie, że do końca 2010 roku aktualna frekwencja wzrośnie o 10%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto podkreślić, że postać księdza z załączonych zdjęć, to św. Wincenty Pallotti, założycie Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (księży i braci Pallotynów). Jest to niezwykła osoba. Mieszkaniec Rzymu, za życia i po śmierci określany mianem Apostoła Rzymu. To on, w dużej mierze, zapoczątkował myślenie w Kościele, że Kościół nie tworzy samo duchowieństwo, ale także, a może zwłaszcza, świeccy.

Przypominam o tym, ponieważ wspomniany święty zachęcał każdego chrześcijanina do dawania świadectwa, bycia apostołem, aby każdy mógł zobaczyć, że za wiarą chrześcijańską idzie wiara, nadzieja i miłość, że wszyscy powinni stanowić jedno. Polacy, przynajmniej niektórzy, mają duże zadanie do zrobienia w Europie. Ich zadaniem jest niesienie Europie Chrystusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.