Facebook Google+ Twitter

REM skrytykowała artykuły, których nie było?

Rada Etyki Mediów po raz kolejny w swoim oświadczeniu skrytykowała działania mediów. Tym razem pod młot poszły artykuły z ''Naszego Dziennika'' i ''Gazety Prawnej''. Jednak ''NDz'' pisze dziś, iż takich artykułów nigdy nie było.

Rada Etyki Mediów po raz kolejny interweniowała - tym razem krytykując postępowania dwóch ogólnopolskich tytułów: ''Naszego Dziennika'' i ''Gazety Polskiej'', które rzekomo rozpowszechniły inromację o tym, iż jeden z byłych funkcjonariuszy BOR wykonał telefon do żony tuż po rozbiciu się prezydenckiego Tu-154m. Ta dość zaskakująca informacja szybko wyciekła do mediów, gdzie równie błyskawicznie została zdementowana. REM postanowiło jednak zareagować i wydać oświadczenie w tej sprawie, które ostro krytykowało oba tytuły za rozpowszechianie tak ''szkodliwych inormacji''.

''Nasz Dziennik'' pisze dziś, że jest to nagonka ze strony innych mediów oraz REM, bo według wydawców ''NDz'' takie artykuły nigdy nie zostały opublikowane na łamach ich gazety. W dzisiejszym wydaniu gazeta publikuje oświadczenie w tej sprawie oraz krótką rozmowę z przewodniczącą REM, Magdaleną Bajer.

Źródło: Nasz Dziennik, Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

krzysiek
  • krzysiek
  • 21.10.2010 12:19

Ja na temat zupełnie inny. Nie macie wrażenia, że nasze (prawie) całe dziennikarswo "zeszło na psy"?
Tematyka:
-ten kłóci się z tamtym
-ta partria popiera tego a tamtego
-ten powiedział "..." (co bez konteksu faktycznie brzmi głupio)
-a...
A ja bym chciał wiedzieć jakie ustawy wprowadza rząd i jak to oceniają EKSPERCI (to nie to samo co "politycy"). Chcę móc ocenic, co mi się na przyszłość płaca, a co nie! A zdania dobrze opłacaanych polityków mnie nie interesują. A dla katolików informacje dot. ustaleń Kościoła przekażą księża, a tym niezainteresowanym szkoda głowy zawracać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta Polska napisała, iż są to niepotwierdzone dosiesienia jakiegoś z ich informatorów... Typowe dziennikarska argumentacja godna pogardy, ale to z Naszym Dziennikiem. Ach, może powstrzymam się od komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, zapomniałam podać link do wywiadu
http://www.tvn24.pl/12690,1677750,0,1,nie-bylo-zadnego-telefonu-od-meza-po-katastrofie,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nasz Dziennik" rzeczywiście nie pisał na ten temat, co REM powinna była sprawdzić - tu nie widzę żadnych "okoliczności łagodzących", bo Radę obowiązuje rzetelność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/54/3752

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do NDz - nie wiem czy takowy artykuł był zamieszczony, natomiast z całą pewnością ukazał się w Gazecie (P)Wolskiej. Co do snucia teorii spiskowych obie gazety nie mają sobie równych, ale przerażające jest to, że dziennikarze(?) nękają pogrążoną w bólu wdowę, chcąc za wszelką cenę mieć dowody pozwalające na dalsze szkalowanie rządu. Polecam wywiad z Panią Krystyną Surówką, nie wygląda na osobę zastraszaną czy szantażowaną (a takie sugestie teraz padają ze strony obrzydliwych hien z GP)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.