Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24914 miejsce

"Reminiscencje Mozartowskie" w 215. rocznicę śmierci geniusza

Okazji do wspominania Mozarta było w tym roku wiele – wszak to Rok Mozartowski. Kto zapomniał, powinien 5 grudnia, w rocznicę śmierci kompozytora obejrzeć wystawę w Teatrze Wielkim w Warszawie, przypominającą historię oper Mozarta w Polsce

Fot. Lidia RaśDobiega końca Rok Mozartowski. W stolicy w jego obchody zaangażowała się głównie Warszawska Opera Kameralna oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa. Niestety, do końca sezonu na scenie Teatru Wielkiego nie można już będzie posłuchać Mozarta, warto więc obejrzeć inną propozycję - wystawę, porządkującą historię spektakli Mozartowskich w Warszawie.


Fot. Lidia Raś

Warto zaznaczyć, że stolica niezwykle szybko prezentowała dzieła genialnego kompozytora. Patryk Kencki, autor scenariusza wystawy, zaznacza, że prawdopodobnie najstarszym przedstawieniem przeniesionym do Warszawy było "Uprowadzenie z seraju" i to już dwa lata po premierze wiedeńskiej(1783). Także dwa lata po prapremierze publiczność warszawska oglądać mogła "Don Giovanniego" (1789) i "Czarodziejski flet" (1793).


Fot. Lidia RaśWystawa w Małych Salach Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim prezentuje kostiumy i projekty scenografii do spektakli wg dzieł Mozarta, wystawianych w Teatrze Wielkim i Operze Kameralnej. Są tu prace takich mistrzów jak Andrzej Pronaszko, czy Andrzej Majewski oraz projekty Andrzeja Sadowskiego, który stworzył scenografię do oper wystawianych w Warszawskiej Operze Kameralnej.


Wystawę oglądać można do 31 grudnia, od wtorku do niedzieli
w godzinach od 11 do 17.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tytuł: *w 215 rocznicę śmierci * - kropeczka po liczbie porządkowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.