Remis Arsenalu na koniec sezonu

Arsenal Londyn zremisował na wyjeździe z Fulham 2:2 (1:1) w meczu kończącym sezon 2010/2011.

Robin Van Persie / Fot. Ronnie Macdonald, C.C. 2.0Arsenal Londyn w ostatniej 38. kolejce Premiership, zremisował na wyjeździe z Fulham 2:2 (1:1).

Od początku spotkania widać było, iż Kanonierzy są lepszym zespołem. Dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak ciężko było im zagrozić bramce przeciwników. Co nie udało się gościom, udało się Fulham. W 26. minucie meczu Sidwell płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego i gospodarze wyszli na prowadzenie. Zaledwie 180 sekund utrzymał się taki wynik. w 29. minucie po ładnej akcji Robina Van Persiego i Abu Diabiego, wyrównał ten pierwszy. Do końca pierwszej połowy zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje okazje, aby strzelić gola, jednak żadnemu się to nie udało.

Na początku drugiej części gry marazm w szeregach Arsenalu wykorzystało Fulham. W 56. minucie meczu Zamora wygrał pojedynek główkowy z obrońcami gości i pokonał polskiego bramkarza. Od tego momentu gra bardzo się uspokoiła. Kiedy już wszyscy myśleli, że Fulham wygra ostatnią kolejkę tego sezonu, to niespodziankę sprawił rezerwowy Arsenalu, Theo Walcott. Anglik ładną indywidualną akcję zakończył bramką i ustalił wynik meczu. Fulham zremisowało z Arsenalem 2:2

Arsenal kończy kolejny sezon bez żadnego trofeum. Zespół który jeszcze niedawno walczył o mistrzostwo Anglii, końcówkę rundy wiosennej może uznać za bardzo nieudaną. Na dodatek słaba forma i duża ilość straconych punktów spowodowała, iż Kanonierzy zajęli 4. pozycję w tabeli. Taka lokata zmusza ich do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Fulham - Arsenal Londyn 2:2 (1:1)
Bramki: Sidwell (26), Zamora (56) - Van Persie (29), Walcott (89)