Remis Celticu! Celtic Park dalej niezdobyty!

W 21 kolejce ligi szkockiej Celtic Glasgow tylko zremisował na własnym boisku z Dundee United 2:2. Podopieczni Gordona Strachana powinni jednak być zadowoleni z wyniku, gdyż przegrywali już 0:2! Celtic pozostaje dalej niepokonany u siebie.

Przez pierwsze 60 minut spotkania kibice Celticu oglądali prawdziwie świąteczną formę swoich ulubieńców, gdyż ci grali bardzo słabo, stwarzali mało sytuacji do strzelenia bramek. Prowadzenie dla gości uzyskał po błędzie obrony w 17 minucie David Robertson i do przerwy goście schodzili z jednobramkową zaliczką. Za stratę tej bramCelticki winę ponosi również nasz reprezentant Artur Boruc.

Po zmianie stron Celtic dalej nie mógł znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną linię defensywną Dundee United. W 58 minucie goście podwyższyli na 2:0. Bramkę zdobył strzałem z bliskiej odległości Colin Samuel. Przy stracie gola Artur Boruc był bez szans. Dundee United miało niepowtarzalną szansę na sprawienie megasensacji, gdyż w tym sezonie Celtic jeszcze nie przegrał na własnym boisku. Podopieczni Gordona Strachana raz jeszcze pokazali, że mają charakter i potrafią odwracać losy meczu. Wystarczyły 2 minuty, by Celtic doprowadził do remisu. Najpierw bramkę zdobył w 78 minucie Darren ODea, natomiast bramkę na wagę remisu strzelił technicznym uderzeniem w 80 minucie Shunsuke Nakamura. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.

Warto zaznaczyć, że podopieczni Gordona Strachana stracili pierwszy raz w tym sezonie punkty na Celtic Park.
Po tym remisie Celtic dalej zdecydowanie przewodzi w tabeli ligi szkockiej, w 21 meczach zdobył 52 punkty (16 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka). Natomiast Dundee United ma na koncie 24 oczka (6 zwycięstw, 6 remisów i 9 porażek) i plasuje się na 9 pozycji.