Facebook Google+ Twitter

Remis na początek eliminacji

Mecz inauguracyjny eliminacji do mistrzostw świata określić można jednym słowem - rozczarowanie. Wielkie oczekiwania, deklaracje sztabu szkoleniowego napompowały balon, który przebili reprezentanci, na boisku. Miał nadejść czas Brożka, przeszkodziła kontuzja, obnażając kolejne słabości kadry - brak napastników.

Kontuzja króla strzelców ligi polskiej, zniszczyła schemat gry Leo. Naciągnięte ścięgno prawej nogi wykluczyło Brożka z gry w meczu przeciw Słowenii i San Marino. Brak snajpera zauważyli wszyscy.

Nasi zawodnicy grali dobrą i ciekawą piłkę do momentu zdobyciu bramki (zaledwie 20 minut). Potem było już tylko gorzej. Stracili zapał do gry, uwierzyli, że już wygrali ten mecz. Pasywna gra została ukarana stratą bramki.

Zwiększyć siłę ognia

Leo na szpicy wystawił Piszczka. Co z Robertem Lewandowskim i Ebim Smolarkiem? Pierwszy z dobrej strony pokazał się w Lechu Poznań, gdzie regularnie zdobywa bramki. Ebi udowodnił niejednokrotnie, że potrafi poderwać zespół do walki i zdobywać ważne bramki. Niepowodzenia w Santander negatywnie na niego wpłynęły. Przeprowadzkę do Boltonu wiąże z odbudowaniem formy. Smolarkowi potrzebne jest zaufanie selekcjonera w trudnym dla niego okresie.

Dlaczego selekcjoner mecz ze słabą Słowenią zaczyna w ustawieniu z jednym napastnikiem? Czy nie można było rozpocząć meczu dwoma napastnikami? Beenhakker zapewnia wszystkich, że wie co robi.

Duet Smolarek-Piszczek dałby selekcjonerowi większe pole manewru i zwiększył siłę ognia. Kontuzja Bosackiego nie byłaby tak brzemienna w skutkach, zamiast wolnego Jopa, można było przesunąć do tyłu któregoś z pomocników, a w miejsce obrońcy wpuścić świeżego gracza ze środka pola.

W środę mecz z San Marino. Zwycięstwo sprawi, że wszystko będzie w porządku. Jak zawsze do tej pory przesłoni wpadkę w meczu ze słabszym rywalem. Założenia zostaną wykonane i w niepamięć pójdzie sobotnie spotkanie. Nikt nie będzie wracał do marnej postawy w meczu ze Słowenią.

Nauczmy się wyciągać wnioski. Reprezentacji nie układa się gra od porażki ze Stanami Zjednoczonymi, którą wtedy zbagatelizowano, a efekty były widoczne podczas Euro 2008.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.