127400 miejsce

Remis na rozpoczęcie przygotowań

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-06-28 09:14

Lech Poznań zremisował na własnym boisku z drużyną mistrza Norwegii - Rosenborgiem Trondheim 1:1. Było to pierwsze spotkanie Kolejorza przed zbliżającym się wielkimi krokami meczem eliminacji Ligi Mistrzów z azerskim Interem Baku.

Podopieczni Jacka Zielińskiego rozpoczęli spotkanie z Rosenborgiem bez swojego etatowego strzelca - Roberta Lewandowskiego. W jego miejsce na boisku przy ul. Bułgarskiej pojawił się wicekról strzelców ligi węgierskiej Łotysz Artoms Rudnevs, który miał szansę zadebiutować przed poznańską publicznością. Do samego końca ważyły się również losy Sławomira Peszki, jednak popularny "Peszkin" położył kres spekulacjom prolongując swoją dotychczasową umowę z Lechem.

Ponad 13 tys. widzów przybyłych na stadion przy ul. Bułgarskiej oglądało bardzo dobre zawody. Mimo groźnych ataków Norwegów w początkowej fazie spotkania, pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli gospodarze. Strzelcem bramki okazał się Jakub Wilk, który w 32. minucie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Marcina Kikuta i potężnym strzałem pokonał bezradnie interweniującego Orlunda. Goście wyrównali stan gry w 64. minucie. Rade Prica łatwo ograł Manuela Arboledę, a następnie przy sporym udziale Gancarczyka umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Kotorowskiego. Mimo kilku sytuacji strzeleckich z obu stron więcej bramek już nie padło. Lech Poznań zremisował z 11-krotnym uczestnikiem Ligi Mistrzów 1:1.

Lech Poznań: (I połowa) 27. Krzysztof Kotorowski - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 3. Ivan Djurdjević, 25. Luis Henríquez - 17. Sławomir Peszko, 6. Tomasz Bandrowski, 13. Ján Zápotoka, 14. Semir Štilić, 7. Jakub Wilk - 8. Artoms Rudņevs. (II połowa) 27. Krzysztof Kotorowski - 23. Marcin Kikut, 22. Grzegorz Wojtkowiak, 5. Manuel Arboleda, 2. Seweryn Gancarczyk - 18. Jacek Kiełb, 21. Dimitrije Injac, 6. Tomasz Bandrowski, 32. Mateusz Możdżeń, 26. Tomasz Mikołajczak - 8. Artjoms Rudņevs (63, 35. Marcin Kamiński).

Rosenborg BK: 1. Daniel Örlund - 2. Mikael Lustig, 13. Kris Stadsgaard, 11. Vadims Demidovs, 3. Mikael Frank Dorsin (63, 20. Abdou Razack Traoré) - 10. Morten Opsahl Moldskred (69, 7. Trond Olsen), 8. Fredrik Guttormsen Winsnes, 23. Gjermund Åsen (55, 6. Roar Strand), 15. Per Ciljan Skjelbred - 19. Markus Henriksen, 30. Rade Prica.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 13.350.