Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remis po pierwszym dniu rozgrywek w Bydgoszczy

Redakcja
Po pierwszym dniu rywalizacji w drugiej Grupie Światowej Fed Cup, Polki remisują z Belgijkami 1:1.

W pierwszym meczu zajmująca miejsce w pierwszej dwudziestce rankingu Yanina Wickmayer pewnie pokonała Martę Domachowską. Polka wygrała wprawdzie pierwszego seta i zanosiło się na niespodziankę, ale w dwóch dalszych setach Belgijka grała już bardziej pewnie. W drugim secie Polka dała się przełamać dwa razy, jedynego gema wygrała przy stanie 3:0. Jedno przełamanie serwisu Domachowskiej dało zwycięstwo Belgijce w trzecim secie. Mecz trwał prawie dwie godziny.

W drugim meczu spotkały się Agnieszka Radwańska i 81. na świecie Kirsten Flipkens. W pierwszym secie przewaga Polki była bezdyskusyjna, w drugim nasza zawodniczka nieco się rozluźniła, a Belgijka poprawiła swoją grę. Obie zawodniczki wygrywały swoje podania i set zakończył się tiebreakiem, wygranym przez Radwańską 7:5.

Jutro zostaną rozegrane dwa pozostałe mecze singlowe i debel. Zwycięska reprezentacja zagra w barażach o miejsce w pierwszej Grupie Światowej, pokonana będzie walczyć o utrzymanie w drugiej Grupie Światowej

Yanina Wickmayer - Marta Domachowska 4:6, 6:1, 6:3
Agnieszka Radwanska - Kirsten Flipkens 6:2, 7:6