434 miejsce

Remis w charytatywnym meczu Polska - Górny Śląsk

Reprezentacja Polski zremisowała w charytatywnym meczu z drużyną Górnego Śląska 1:1. Dochód z tego spotkania zostanie przekazany rodzinom ofiar tragedii w kopalni Halemba.

Początek spotkania / fot. Przemysław StyrnaByło to pierwsze od 53 lat spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Górnego Śląska. Mecz został rozegrany na stadionie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej. Niestety nie pojawiło się zbyt wielu kibiców, których było tylko 5000. Przed rozpoczęciem spotkania ks. Krzysztof Sitek poprowadził modlitwę za zmarłych w tragedii na kopalni Halemba. Pamięć ofiar uczczono także minutą ciszy, podczas której zagrała orkiestra.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Górnego Śląska, prowadzonej przez Antoniego Piechniczka. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu Chwalibogowskiego świetnym strzałem z woleja popisał się Adam Kompała i dał prowadzenie śląskiej ekipie. Kibice zachowywali się wspaniale dopingując swoich ulubieńców. Świetnie w bramce Ślązaków spisywał się bramkarz Ruchu Chorzów Sebastian Nowak. Dzięki jego udanym interwencjom Górny Śląsk zdołał utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy. fot. Przemysław Styrna

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków reprezentacji Polski. Bardzo dobre spotkanie rozgrywali Kolendowicz i Garguła. Właśnie ten drugi w 57. minucie zaskoczył bramkarza reprezentacji Śląska i strzałem z 25 metrów wyrównał stan meczu. Kibicom zgromadzonym przy Cichej spotkanie mogło się podobać - akcje przenosiły się w szybkim tempie z jednej bramki pod drugą. Niestety świetnie spisujący się do 60. minuty kibice po wejściu Fabiańskiego zaczęli zachowywać się nieprzyzwoicie. Za każdym razem, gdy bramkarz Legii Warszawa dostawał piłkę wygwizdywano go. W ostatnich minutach Ślązacy mogli objąć prowadzenie, jednak po strzale Seweryna piłka trafiła w słupek. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

fot. Przemysław StyrnaNiestety organizacja spotkania nie była w pełni profesjonalna. Kiedy w przerwie meczu kibice chcieli coś zjeść, okazało się, że dla większości z nich nie wystarczyło przygotowanych kiełbasek. Na jednym ze stoisk sprzedawca powiedział, że miał ich tylko 400. Kibice byli zdenerwowani. Było ich przecież kilka tysięcy.

Kadra Śląska: Sebastian Nowak (46 min. - Mateusz Sławik) - Błażej Radler (46 min. - Wojciech Grzyb), Grzegorz Baran (46 min. - Daniel Treściński), Jacek Broniewicz, Dariusz Dudek (70 min. - Szymon Kapias) - Adam Kompała (60 min. - Marcin Lachowski) Marcin Malinowski (80 min. - Łukasz Wijas), Mariusz Muszalik (46 min. - Jan Woś), Bartłomiej Chwalibogowski (70 min. - Damian Seweryn) - Piotr Ćwielong (46 min. - Mariusz Mężyk, 77 min. - Tomasz Kasprzak), Krzysztof Warzycha (46 min. - Tomasz Moskal, 90 min. - Rafał Jankowski)

Polska: Maciej Mielcarz (61 min. - Łukasz Fabiański) - Grzegorz Fonfara (46 min. - Wojciech Łobodziński), Marcin Wasilewski, Paweł Magdoń, Jakub Wawrzyniak (46 min. - Robert Kolendowicz) - Piotr Piechniak, Rafał Murawski, Maciej Iwański (61 min. - Piotr Giza), Łukasz Garguła (61 min. - Adrian Budka), Przemysław Pitry - Bartłomiej Grzelak (46 min. - Łukasz Piszczek)