175555 miejsce

Remis w Dniepropietrowsku

GKS Bełchatów zremisował na wyjeździe z tamtejszym Dnipro 1:1 w II rundzie kwalifikacji do Pucharu UEFA.

Zawodnik PGE GKS Bełchatów Jhoel Herrera (L) w pojedynku o piłkę z Oleksandrem Hrytsay'em (P) z Dnipro Dniepropietrowska podczas meczu 2. rundy wstępnej Pucharu UEFA, 16 bm. (gj) / Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKONiespodziewanie zawodnicy Oresta Lenczyka pierwsi strzelili gola. Z rzutu rożnego dośrodkował Janusz Dziedzic, a niepilnowany Mariusz Ujek celnie uderzył głową na bramkę Dnipro i od 18. minuty GKS prowadził. W 54. minucie mogłoby już być 2:0 dla gości, lecz zdobywca gola nie trafił w bramkę uderzając z przewrotki.

Wyrównanie miało miejsce w 80. minucie. Do dośrodkowanej piłki z lewej strony boiska dopadł niepilnowany Nazarenko, który oddał celny strzał. Bramkarz gości Krzysztof Kozik prawie obronił to uderzenie. O mały włos ukraińska ekipa nie wygrałaby tego spotkania. Już w doliczonym czasie gry Krawczenko strzelił na bramkę bełchatowian, lecz Kozik wybił piłkę na rzut rożny. GKS koncentrował się na grze w obronie, co do zdobycia bramki przez Nazarenko wychodziło skutecznie.

Zawodnicy Dnipro byli stroną przeważająca w tym meczu, lecz nie zdołali wygrać. Często uciekali się do symulowania fauli w obrębie pola karnego. Dziwił fakt, że turecki sędzia Cuneyt Cakir nie pokazał ani jednej żółtej kartki za próbę wymuszenia "jedenastki".

Remis 1:1 stawia ekipę trenera Lenczyka w korzystnej sytuacji przed drugim spotkaniem, które odbędzie się 30 sierpnia w Bełchatowie.

Dnipro Dniepropietrowsk - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
80' Nazarenko - 18' Ujek