Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3394 miejsce

Remont Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie

Rozpoczęła się przebudowa reprezentacyjnej ulicy miasta. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, prace zakończą się zimą.

Na razie zamknięta zostanie jezdnia południowa trzeciej Alei. Z ulic Popiełuszki i Pułaskiego będziemy wjeżdżać na właściwą jezdnię. Dopiero przy Cepelii wjedziemy na jezdnię północną. Po solidnej odnowie trzecia Aleja będzie miała nową nawierzchnię. Kwestię zieleni i tzw. małej architektury Urząd Miasta odkłada na przyszły rok.

Miesiąc temu został rozstrzygnięty przetarg na inwestycję. Pierwszy unieważniono z powodu protestu spółek biorących w nim udział. Zamiast drugiego zdecydowano się na negocjacje, które także zostały oprotestowane. W końcu wyłoniono wykonawcę.

W pierwszej Alei we wrześniu zostaną posadzone lipy odmiany węgiersko-warszawskiej. Zostanie także ścięty "zielony parasol" przy drugiej Alei. Dlaczego?
– Drzewostan jest niekompletny, niejednorodny gatunkowo i wiekowo. Poza tym drzewa są zaatakowane przez groźnego dla nich grzyba. W wielu miejscach korony są przerzedzone i ażurowe – mówi prof. Marek Siewniak z Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Na jego miejsce zostaną posadzone lipy odmiany brabant. W III Alei od 1998 roku znajdują się już lipy odmiany pallida. Szykuje się więc lipowa aleja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.06.2006 22:41

Widzialem komputerowe plany , zapowiada się spoko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.