Facebook Google+ Twitter

Remont alei sparaliżuje Częstochowę?

Prace na najważniejszej drodze pielgrzymkowej mogą doprowadzić do paraliżu centrum Częstochowy

Tomek ŁuczyńskiWymiana nawierzchni w III Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie trwa w najlepsze. Prace przeprowadzane są na dwóch trzecich szerokości Alei. Dla samochodów pozostawiono do użytku jezdnię północną, gdzie prowadzony jest ruch dwustronny oraz chodnik dla pieszych.
Na trotuarze wydzielono dodatkowo miejsca parkingowe dla samochodów, które teraz parkują na chodniku wzdłuż jezdni.

W mieście "świętej wieży" powoli zaczyna się ruch pielgrzymkowy. Już teraz można zauważyć pielgrzymki podążające na Jasną Górę. Poruszając się jedyną czynną jezdnią, powodują na czas swojego przejścia blokadę ulicy. A to dopiero początek sezonu pilegrzymkowego.

Co będzie, kiedy zacznie się szczyt? W połowie sierpnia, kiedy spodziewana jest największa liczba pątników, można się spodziewać kompletnego paraliżu centrum Częstochowy. Restauratorzy i sklepikarze, dla których co roku był to sezon żniw, są przerażeni. Niektórzy już zamykają swoje lokale, inni liczą straty. Jak bumerang powraca pytanie: "Czy nie dało się uniknąć tego nieszczęśliwego terminu prac? ".

Władze miasta planowały rozpoczęcie prac wczesną wiosną, ale firmy startujące do przetargu wartego kilka milinów złotych skutecznie zablokowały ten termin. Procedury przetargowe pozwalają zaskarżyć wyniki przetargu nawet z bardzo błahego powodu i z tego korzystali potencjalni wykonawcy. Dopiero po wykorzystaniu wszystkich instancji odwoławczych władze Częstochowy mogły ogłosić oficjalnie wyniki przetragu, a zwycięzca rozpocząć prace.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.