Facebook Google+ Twitter

Remont Centralnego, czyli dwa lata utrudnień

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-27 11:32

W Warszawie na dobre rozpoczęły się remonty dworców kolejowych. Już wkrótce z Dworca Centralnego znikną handlarze i kioski, hala zostanie rozebrana, a bilety będą sprzedawane pod gołym niebem.

Widok budynku dworca od strony zachodniej. Z lewej widoczny fragment "Złotych Tarasów". www.wikipedia.org / Fot. Foma- Prace na dworcu Centralnym, w hali głównej zaczną się w pierwszych dniach sierpnia - zapowiada Michał Wrzosek, rzecznik Polskich Kolei Państwowych.

Dla wszystkich podróżnych oznacza to tylko kłopoty. Punkty usługowe, sklepy i kantor znikną na dwa lata, natomiast informacja zostanie przeniesiona do Pałacu Kultury i Nauki. Remont ma zakończyć się najpóźniej w kwietniu 2012 roku.

Trwają już prace na stacji Warszawa Wschodnia. Kierownik przebudowy dworca, Wojciech Szpotowicz zapowiada, że za dwa, trzy dni zostaną uruchomione tymczasowe kasy biletowe. Niestety będą się znajdowały pod gołym niebem. - W tej chwili myślimy nad tym, co zrobić, żeby tę sytuację uprzyjemnić. Niewykluczone, że zostanie ustawiony jeszcze jeden obiekt - informuje Wojciech Szpotowicz. Kolejarze zapowiadają, że zdążą z przebudową przed Euro 2012. Jako przykład sprawnych prac podają remont Dworca Gdańskiego, gdzie prawie gotowe już są perony i przejście podziemne łączące Żoliborz ze Śródmieściem.

Źródło: tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.